جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3062- تاریخ : 1393/02/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 كاغذ اخبـار 

‌مشق شب يا بمباران درسي؟!

قسمت اول

مبحث تکليف شب هميشه براي معلمان، دانش‌آموزان و به‌خصوص اولياي دانش‌آموزان بحث داغي بوده و هست. چه آن زمان‌هاي دور که معلم بهتر، معلمي‌تعبير مي‌شد که سخت‌گيرتر و بد اخلاق‌تر باشد و با درس و تکليف سر بچه‌‌ها را تا صبح فردا گرم کند...

تا همين امروز که مبحث تحصيل آن‌قدر تخصصي شده که هر کسي توان اظهارنظر درباره آن را ندارد اما واقعا حدود تکاليف درسي کجاست؟ ...آن هم در زماني که گفته مي‌شود در بسياري از کشورها دانش‌آموزان تنها در مدرسه کارهايشان را انجام مي‌دهند و با خود چيزي به نام دفتر و کتاب به خانه نمي‌آورند.

قبل از همه بايد بدانيم نقش تکليف شب به عنوان يک حلقه ارتباطي بين خانه و مدرسه انکارناپذير است. دانش‌آموزان تکرار خسته‌کننده‌ کلمات سخت و سياه کردن صفحات طولاني را مشق شب مي‌دانند و گاهي والدين تکاليف خانه را به عنوان مهم‌ترين عامل براي پيشرفت تحصيلي فرزندان خود و يادگيري متون درسي ضروري مي‌دانند اما اين سوال مطرح است که آيا تکليف شب يک ضرورت تربيتي است يا تنها وسيله براي يادگيري مفاهيم و کلمات تدريس شده توسط معلمان؟ آيا هيچ‌گاه اين تکاليف توانسته به طور کامل يا نسبي وسيله‌اي جهت رسيدن به اهداف تعيين شده باشديا نه؟

آكا ايران

ادامه دارد...


وعده خبر خوش معاون وزير درباره بيمه طلايي به فرهنگيان

معاون توسعه مديريت و پشتيباني آموزش و پرورش از تغيير شرايط بيمه طلايي فرهنگيان خبر داد و گفت: بزودي قرارداد جديد بيمه طلايي فرهنگيان با شرکت بيمه گذار امضا مي‌شود و در اين هفته خبرهاي خوشي از بيمه طلايي به فرهنگيان مي دهيم.

وحيد کيارشي در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب درباره دليل حذف بيمه دندانپزشکي و عينک از بيمه طلايي فرهنگيان افزود: بخشنامه‌اي که در آن به اين موارد اشاره شده مربوط به سه ـ چهار هفته پيش است و با توجه به امضاي قرارداد جديد با شرکت بيمه گذار تغييرات اساسي در اين بخشنامه انجام مي شود.

وي درباره اينکه آيا قرار است در قرارداد جديد بيمه طلايي خدمات بيمه دندانپزشکي و عينک به فرهنگيان داده شود، توضيح داد: با توجه به اينکه در مرحله امضاي قرارداد با شرکت بيمه گذار هستيم امکان اعلام جزييات وجود ندارد، اما فرهنگيان بدانند که تا يکي دو روز آينده خبرهاي خوشي از بيمه طلايي فرهنگيان اعلام مي شود و شرايط قرارداد تغيير کرده است.

کيارشي درباره اعلام ابلاغ قرارداد بيمه طلايي فرهنگيان گفت: پس از امضاي قرارداد و انجام کارهاي اداري دستورالعمل اجرايي آن به استانها ابلاغ خواهد شد.به گزارش خبرنگار مهر، پيش از اين در بخشنامه ابلاغي معاون توسعه و مديريت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استانها آمده بود: «نرخ حق بيمه درمان تکميلي شاغلان و افراد تحت تکفل آنان در سال 1393 و از شروع قرارداد جديد اول خرداد 1393 ماهانه مبلغ 260 هزار ريال تعيين شده است که بايد از حقوق بيمه‌شدگان کسر و به حساب شرکت بيمه‌گر واريز شود. در اين بخشنامه اعلام شده بود: قرارداد بيمه‌اي جديد نسبت به سال گذشته تغيير خاصي نداشته و فقط تعهدات عينک و دندانپزشکي به دليل پيش‌بيني بعضي از خدمات دندانپزشکي توسط دولت در خدمات بيمه‌هاي پايه و همچنين نرخ بالاي حق بيمه اين دو پوشش که از نظر اقتصادي به هيچ عنوان مقرون به صرفه نبوده و بهره‌مندي از آن در بسياري از مناطق و نواحي کشور توسط بيمه‌شدگان با مشکلاتي مواجه بوده، از ليست خدمات حذف شده است.

‌نارضايتي فرهنگيان از حذف بيمه دندانپزشکي

ابلاغ اين بخشنامه منجر به نارضايتي بسياري از فرهنگيان به ويژه در شهرستانها شده بود و همين امر منجر به تذکر تعدادي از نمايندگان مجلس به وزير آموزش و پرورش در روز گذشته شد.

جبار کوچکي نژاد عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر توضيح داد: فرهنگيان بسياري از شهرستانهاي دور و نزديک نسبت به حذف خدمات دندانپزشکي و عينک و همچنين کسر 26 هزار تومان از بيمه طلايي اعتراض داشته اند و ما نيز اين موضوع را به نمايندگان آموزش و پرورش اعلام کرده‌ايم.

وي ادامه داد: متاسفانه آموزش و پرورش عملکرد خوبي در موضوع بيمه طلايي فرهنگيان نداشته است و مشکلاتي را براي آنها بوجود آورده است، اگر آموزش و پرورش قرار باشد در موضوع بيمه اي با همين عملکرد ادامه دهد، قطعاً با مشکل مواجه خواهد شد.

‌بدهي 400 ميلياردي آموزش و پرورش به بيمه ايران

اين نماينده مجلس توضيح داد: براساس اعلام نمايندگان بيمه ايران، آموزش و پرورش مبلغ 400 ميليارد تومان به اين شرکت
بيمه اي بدهي دارد که بايد علاوه بر پرداخت بدهي خود شرايط بيمه فرهنگيان را براي اين قشر زحمتکش بهبود دهد.

به گزارش مهر، بيمه طلايي فرهنگيان و از دوران وزارت حميدرضا حاجي بابايي از سال 1389 شکل اجرايي به خود گرفت و باوجود اينکه امتيازات و تسهيلات تحت پوشش قرار گرفتن اين بيمه بسيار چشمگير بود اما زمانيکه به مرحله اجرا رسيد، بسياري ازوعده ها محقق نشد. حذف خدمات بيمه دندانپزشکي و عينک از جمله اين تعهدات بود که منجر به نارضايتي جمعي گسترده از فرهنگيان شد.نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون