جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3030- تاریخ : 1393/01/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 اشتياق رمز موفقيت‌هاي بيروني است 

 
شما بايد بدانيد چه مي‌خواهيد تا آن را عميقاً احساس و باور کنيد.شور و شوق و باور و آرزو به مفهوم قدرت هستند.وقتي شما خواسته‌تان را احساس مي‌کنيد و به آن عمل مي‌کنيد، کائنات به خواست شما پاسخ مي‌دهد.وقتي مطابق خواست و اراده خودتان عمل مي‌کنيد، اشتياقتان تقويت مي‌شود.

هر چه مصرتر باشيد، بيشتر باور مي‌کنيد و بيشتر احساس مي‌کنيد.وقتي خواسته‌تان را کاملاً احساس مي‌کنيد، محتواي آن احساس، آگاهي بالقوه از کاري است که انجام مي‌دهيد و باور داريد که موفق خواهيد شد.

با اقدام به آنچه مي‌خواهيد، باورتان را تقويت مي‌کنيد.تا زماني که شما خودتان را نپذيريد، دنيا شما را نخواهد پذيرفت...

با آموختن دسترسي به آگاهي و اعتماد دروني خودتان ديگر مجبور نخواهيد بود خيلي سخت بکوشيد يا به استقبال خطرهاي بزرگ برويد تا موفق شويد.

با به کار گرفتن رمزهاي موفقيت شخصي ياد مي‌گيريد که چگونه شوق رسيدن به نهايت‌ها را احساس کنيد.شما مي‌آموزيد که چگونه خودباوريتان را به نمايش بگذاريد بدون اينکه روي هر چيزي بارها و بارها شرط‌بندي کنيد.ياد مي‌گيريد که چگونه به موفقيتتان ادامه دهيد بدون اينکه همه چيز را از دست بدهيد و بخواهيد بار ديگر با نااميدي زياد به‌پاخيزيد.مي‌آموزيد که چگونه از نيروي طبيعي خود استفاده کنيد تا آنچه را مي‌خواهيد به دست آوريد.

سه راه براي رسيدن به موفقيت

1)براي دستيابي به موفقيت بايد مراحلي متداوم را از سر بگذرانيد، که صبر و زمان مي‌طلبد.

هيچ راه ميانبري براي رسيدن به آن وجود ندارد.موفقيتي که بادوام باشد و به جاي غم?و?غصه، برايتان شادي به ارمغان بياورد، نيازمند گذراندن مراحل آموزشي است.زماني که طي آن عادات قديم خود را کنار گذاشته و عاداتي جديد پيدا کنيد. در اين زمان بايد ياد بگيريد که چه چيز به کار مي‌آيد و چه چيز بي‌فايده است.

بايد بدهي‌هاي خود را بپردازيد، کامل و سرموقع! پس عجله نکنيد.

2)براي جلب موفقيت به سمت خودتان، لازم است که مهارت‌ها و خصوصيات ويژه‌اي کسب کنيد.

براي شما موفقيت چه مفهومي دارد؟ سعي کنيد موفقيت را براي خود معنا کنيد و ببينيد براي رسيدن به اين اهداف، چه مهارت‌ها و خصوصياتي نياز داريد؟ اهداف خود را به دقت بررسي کنيد.

به دنبال کسب مهارت‌هايي باشيد که براي رسيدن به آن هدف مورد نياز است.ياد بگيريد که براي رسيدن به جايي که مي‌خواهيد برسيد، هميشه کاري را انجام دهيد، که بايد انجام شود.ببينيد افرادي که به آن هدف دلخواه شما نائل شده‌اند، چه خصوصياتي دارند، چه کارهايي انجام مي‌دهند و چه کارهايي انجام نمي‌دهند؟ اگر شما نيز همان کارها را انجام دهيد و از آنچه آنها اجتناب مي‌کنند، دوري کنيد، مطمئناً به جايي که آنها رسيده‌اند، خواهيد رسيد.2 يا 3 نفر پيرامون خودتان پيدا کنيد که به هدف دلخواه شما رسيده باشند.

خصوصيات، ويژگي‌ها و مهارت‌هاي آنان را جايي يادداشت کنيد.سعي کنيد از اين ويژگي‌ها تقليد کنيد.از همين امروز شروع کنيد!

زماني که فهميديد چه بايد بکنيد، شايستگي لازم را به دست آورده‌ايد.اين زماني است که موفقيت به سمتتان خواهد آمد. شما الزامات کار را فراهم آورده‌ايد و حالا موفقيت است که به دنبالتان افتاده است.پنجره فرصت‌هاي مختلف به سوي شما گشوده شده و شما آماده براي به چنگ آوردن آنها هستيد.

3)بايد براي سفر کردن در جاده موفقيت آماده باشيد

البته اکثر مواقع اين سفر بايد به تنهايي انجام شود و هيچ همسفري نداريد.گفته شده:«در بعضي مواقع، دنبال کردن اهدافتان در درجه دوم اهميت قرار مي‌گيرد، و تغييراتي که در اين روند در شما ايجاد شده، مهم‌ترين مساله مي‌گردد... مهم مقصدي نيست که پيش به سوي آن داريد، خود رفتن مهم‌تر است..!»پدرها و مادرها، آيا زماني را که مي‌خواستيد به فرزندانتان خزيدن را آموزش دهيد به خاطر داريد؟ اسباب بازي مورد علاقه‌شان را جلويشان مي‌گذاشتيد و آنها را ترغيب مي‌کرديد که براي به دست آوردن آن خود را جلو بکشانند.ولي همان اسباب بازي بود که براي اولين دفعه، به آنها انگيزه داد.

آكا ايران


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون