جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3025- تاریخ : 1393/01/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)

 راه هاي شناخت تيم حريف 

مهدي طوسي

به نظر شما که علاقه زيادي به فوتبال داريد راه هايي که مي تواند در شناخت تيم حريف به شما کمک کند کدام است؟ آيا تا به حال به اين فکر کرديد که مثلا امير قلعه نوعي که شما اين همه او را دوست داريد چه جوري تيم هاي رقيب را مي شناسد و راه هاي نفوذ به آنها را پيدا مي کند؟

آيا شما که اين قدر علي دايي را دوست داريد و معتقديد که او آقاي گل جهان است و تا قرن هاي متمادي نيز کسي به او نخواهد رسيد و نمي تواند آقايي گل جهان را از او بگيرد چه جوري تيم حريف را مي شناسد و راه هاي نفوذ به دروازه آنها را پيدا مي کند!؟

اگر مي دانيد که خوب وقت تان را نگيريد و از همين جاي مطلب برويد دنبال کارتان و به کارتان بپردازيد اما اگر نمي دانيد حتما به ادامه مطلبي که ما براي تان انتخاب کرديم توجه کنيد.

راه هايي که مي تواند يک مربي آن هم در فوتبال ما براي نفوذ به دروازه ها پيدا بکند به اين شکلي است که ما خدمت تان عرض مي کنيم:


- اولين راهي که مي تواند يک حريف براي نفوذ به دروازه آن يکي حريف پيدا بکند راه مستقيم است. يعني مربي به مهاجمش
مي گويد سرت را بينداز پايين و مستقيم برو جلو بالاخره يک نفر از بازيکنان تيم حريف مجبور مي شود روي تو خطا کند.

اگر توي محوطه جريمه خطا کرد که با زدن يک پنالتي بازي را به پايان مي بريم اما اگر پنالتي نگرفت که خوب باز يک فکر ديگري مي کنيم! ولي تو مستقيم برو و به چيزي فکر نکن!

- از ديگر راه هايي که مي تواند در يافتن دروازه حريف به شما کمک کند و شما را نيز به يکي از مربيان که توان پيدا کردن دروازه حريف را دارد مشهور کند اين است که دروازه حريف را با ذره بين پيدا کنيد.

شما مي توانيد به دست مهاجم ريز نقش و بلکه هم درشت نقش تان يک عدد ذره بين بدهيد و بگوييد ضمن اينکه مي دوي با ذره بين دنبال دروازه تيم حريف بگرد و با اين شيوه به آنها گل بزن!


- به شما توصيه مي کنيم که اگرمي خواهيد دروازه حريف را پيدا بکنيد اما راهي براي اين کار پيدا نمي کنيد خيلي سريع و خيلي بي مقدمه برويد سراغ کسي که اين کار را براي شما انجام مي دهد. آن فرد مي تواند کسي باشد که بي مقدمه توان اين را دارد که همين جور بزند توي دروازه حريف و اصلا هم به دروازه خودي کاري نداشه باشد.

اين فرد هر فردي مي تواند باشيد جز علي اکبر استاد اسدي! اين بازيکن ممکن است راه دروازه را پيدا بکند اما دروازه خودي، نه رقيب را!


- به شما توصيه مي کنيم که همين الان بلند شده و برويد پيش علي دايي و به او بگوييد: علي آقا شما چه جوري راه دروازه حريف را پيدا مي کنيد.

او هر راهي که به شما گفت شما برعکسش را انجام بدهيد همان راه مي شود راه پيدا کردن دروازه حريف! به طور مثال اگر او به شما گفت که بايد برويد سمت دروازه و به دروازه بان شوت بکنيد شما برويد سمت دروازه اما دروازه بان را دريبل بزنيد!


- برويد پيش امير قلعه نوعي. از او سوال کنيد که چه جوري مي شود يک نفر بازيکن به سمت دروازه حريف حمله ور شده و راه نفوذ به دروازه را پيدا کند به طوري که هم گل بزند هم از او دريبل نخورد.

به عقيده ما اين مربي به شما راه درستي را پيشنهاد مي کند شما هم بدون فوت وقت راهي که او مي گويد را انجام بدهيد و اصلا هم تصور نکنيد که او راه غلطي را به شما مي گويد.

شما مي توانيد بعد از شنيدن توصيه هاي او يکي از بهترين مهاجمان زمان خودتان بشويد. به شما توصيه مي کنيم که حتما اين کار را بکنيد .

به طور مثال اگر امير قلعه نوعي به شمامي گويد که برويد به سمت دروازه حريف و همان ساعت و همان لحظه به سمت دروازه شوت کنيد به طوري که توپ بخورد به شکم دروازه بان بعد برود توي دروازه همين کار را بکنيد چرا که شايد او مي داند که شکم دروازه بان تيم حريف مشکلي دارد و اگر شما به سمتش شوت بکنيد او دردش گرفته و توپ را رها مي کند و مي رود توي دروازه!

از ديگر راه هايي که مي تواند به کمک شما بيايد و به شما در اين زمينه کمک شاياني بکند اين است که برويد پيش علي کفاشيان و به او بگوييد تو چه جوري توانستي بهترين فدراسيون آسيا در سالي بشوي که نه تنها موفقيتي نداشتي بلکه بسيار هم ضعيف کار کردي! او هر راهي که براي رسيدن به بهترين فدراسيون آسيا در سالي که بدترين فدراسيون اسيا بود را به کار بسته بود شما هم همان راه را براي رسيدن به دروازه حريف به کار ببنديد!!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون