جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3009- تاریخ : 1392/12/12 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 از گوشه و كنار 

معاون احضار و اعزام سازمان وظيفه عمومي تشريح كرد؛

نحوه پذيرش مشمولان در طرح سرباز معلم

معاون احضار و اعزام سازمان وظيفه عمومي ناجا جزئيات و چگونگي پذيرش مشمولان در طرح «سرباز معلم» را تشريح کرد.

به گزارش تسنيم، سرهنگ "رحمان عليدوست" معاون احضار و اعزام سازمان وظيفه عمومي ناجا اظهار داشت: امسال به درخواست وزارت آموزش و پرورش و تشخيص ستاد کل نيروهاي مسلح، دو هزار و 600 نفر از مشمولان خدمت مقدس زير پرچم به عنوان سرباز معلم در مراکز آموزشي کشور به خدمت در مي آيند.

وي افزود: در طرح سرباز معلم، مشمولان علاقه مند براي خدمت در آموزش و پرورش، به ادارات اين سازمان در سراسر کشور مراجعه مي کنند و پس از ارائه ي درخواست و طي مراحل گزينش و انتخاب اين افراد از سوي سازمان متبوع، اسامي آنان به ستاد کل نيروهاي مسلح اعلام خواهد شد.عليدوست در خصوص شرايط پذيرش سرباز معلم اظهار داشت: مشمولان متقاضي شرکت در اين طرح بايد فاقد غيبت باشند و با رعايت ضوابط و شرايط ابلاغ شده از سوي مراکز آموزش و پرورش استان‌ها پذيرش ‌شوند.وي افزود: در استان هايي که با تعداد بالايي از درخواست‌هاي مشمولان براي شرکت در اين طرح مواجه باشيم، اعضاي بسيج، خانواده ي شهدا و ايثارگران از اولويت جذب برخوردار خواهند بود.

معاون احضار و اعزام سازمان وظيفه عمومي ناجا خاطرنشان کرد: اسامي اين مشمولان پس از طي مراحل گزينش در آموزش و پرورش هر استان به ستاد کل نيروهاي مسلح معرفي مي شود، سپس با در نظر گرفتن سهميه پيش بيني شده و انجام تحقيقات لازم، اسامي افراد تاييد شده به سازمان وظيفه عمومي ارائه و در پايان مشمولان مذکور، در اول تيرماه سال 93 به مراکز آموزش سپاه اعزام مي نمايد.


مسئول گروه ابتدايي آموزش و پرورش شهرستان‌هاي تهران:

رشته فيلم و سينما در درس هنر مدارس گنجانده شود

مسئول دوره اول ابتدايي اداره کل آموزش و پروش شهرستان‌هاي استان تهران گفت: رشته فيلم و سينما در درس هنر دانش‌‏آموزان مورد بي‌مهري واقع شده است که بايد به اين بخش نيز توجه کرد.

به گزارش فارس از شرق استان تهران، مريم مرداني در آيين افتتاحيه جشنواره فيلم رشد در دماوند در سالن سينما پرستو در جمع خبرنگاران بيان کرد: تمام دانش‌‏آموزان علاقه خاصي به درس هنر دارند و مي‏توان با گنجاندن رشته‌هاي خلاقانه، اين درس را از مهجوريت درآورد.وي افزود:مي‏‌توان با آموزش فيلم‌نامه‌‏نويسي، کارگرداني و بازيگري يا حتي نقد فيلم، دانش‌‏آموزان را با روش ساخت يک فيلم کوتاه آشنا کرد.مرداني با اشاره به هم‏زماني چهل و سومين جشنواره بين‌‏المللي فيلم رشد با يازدهمين جشنواره فيلم‌هاي دانش‌آموزي اظهار کرد: با فعال کردن اين رشته در درس هنر مي‌توان توليدات فيلم‌هاي دانش‌آموزي و معلمان را بالاتر برد.

وي با بيان اينکه هفته گذشته طرحي را درباره درس هنر در مقطع ابتدايي بررسي کرده است، اظهار داشت: در اين طرح، ديده شد که متأسفانه ضعف‌هاي زيادي در درس هنر وجود دارد و اين ضعف‌ها با خلاقيت مربيان و مديران مدراس حل‏‌شدني است.

مرداني خاطرنشان کرد: فيلم و سينما مي‌تواند به دانش‌‏آموزان براي فراگيري تمام برنامه‌هاي درسي کمک کند و مطالب آموخته شده از طريق فيلم ماندگاري بيشتر دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون