جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1681- تاریخ : 1388/03/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران -(چهارشنبه)(سالگرد رحلت حضرت امام خميني (ره)را تسليت مي گوييم)

  شرکت ايران با هفت رشته در بازي هاي آسيايي نوجوانان 

 کيومرث هاشمي معاون سازمان تربيت بدني و سرپرست کاروان اعزامي به بازي هاي آسيايي نوجوانان سنگاپور گفت: بازي هاي آسيايي نوجوانان در 10 رشته برگزار خواهد شد که ايران در هفت رشته آن حضور پيدا خواهد کرد.
وي افزود: اردونشينان اين هفت رشته (شنا ، شيرجه، دو و ميداني، بسکتبال 3 نفره، فوتبال ، تيراندازي و تنيس روي ميز) از حدود دو ماه پيش به صورت مستمر در حال تمرين و آماده سازي هستند تا با آمادگي کامل راهي سنگاپور شوند.
وي اضافه کرد: کاروان اعزامي ايران با 54 ورزشکار و 36 همراه شامل کادر فني و سرپرستي تيم هاي ملي راهي سنگاپور خواهد شد که به موفقيت تيم هاي ملي کشورمان با توجه به هماهنگي هاي صورت گرفته و اردوي مناسبي که پشت سر گذاشته و تا زمان رقابت ها ادامه خواهد داشت بسيار اميدوارم.
وي در خصوص زمان اعزام کاروان ورزشي کشورمان به اين دوره از بازي ها گفت: به منظور نتيجه گيري هر چه بهتر در اين دوره از بازي ها تصميم گرفتيم تا با هماهنگي کادر فني تيم هاي اعزامي، پيش از اعزام به سنگاپور اردويي متمرکز را در کشور تايلند که شرايط آب و هوايي نزديک به سنگاپور دارد برگزار کنيم. به همين منظور کليه نفرات اعزامي اردويي 8 روزه را در کمپ تمريني مجهز و پيشرفته بانکوک پشت سر خواهند گذاشت. اين اردو براي تيم ملي فوتبال که مسابقات آنها حدود 10روز زودتر از باقي رشته ها آغاز مي شود، 20 خرداد آغاز خواهد شد و تا 27 خرداد ادامه خواهد داشت. باقي تيم ها نيز 28 خرداد راهي بانکوک مي شوند تا بعد از پشت سر گذاشتن تمريناتي 8 روزه در اين شهر 5 تير ماه راهي سنگاپور گردند.سرپرست کاروان اعزامي به سنگاپور هدف از حضور در اين بازي ها را کسب تجربه براي حضوري موفق در المپيک نوجوانان 2010 دانست و گفت: هميشه اين موضوع مطرح بود که چگونه مي توان اساس و منشور المپيک را براي نوجوانان تشريح کرد، آن هم به نحوي که بتوانند با تمام وجود اين ميدان عظيم را که فرهنگ ، اخلاق، رقابت جوانمردانه و صلح و دوستي در آن حرف اول را مي زند درک کنند. در اين بين بود که يونسکو پيشنهاد برپايي اين مسابقات را داد و IOC نيز با اعتقاد بر توجه به نسل جوان اين بازيها را پي ريزي کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون