جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2982- تاریخ : 1392/11/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 خودرويي براي رانندگي عمودي! 

"AKA24"طرحي است مفهومي و البته روي کاغذ ولي در همين حد هم به قدري جذاب بوده است که داوران مسابقات طراحي خودروي ميشلن در سال 2014 آن را پسنديده و به عنوان بهترين طرح آينده انتخاب کرده اند.به گزارش گروه خواندني‌هاي باشگاه خبرنگاران، خودروهاي بدون راننده يکي از ايده‌هاي اصلي براي خودروسازاني شده است که بازار آينده را براي خودشان پيش بيني کرده‌اند.

"چونگ دونگ"سرپرست تيم طراحي چيني اين خودرو است و در مورد آن اطلاعاتي را در اختيار رسانه ها قرار داده است.اين خودرو مي تواند به صورت دستي يا اتوماتيک هدايت شود که اين امر تنها با گرفتن يا رها کردن فرمان قابل کنترل است.

نکته بسيار مهم در مورد اين خودرو جهت‌هاي حرکت آن است به طوري که اگر خودرويي در حالت دستي باشد مانند ديگر خودروها در سطح جاده حرکت مي کند ولي با رها کردن فرمان و آغاز سيستم خودکار خودرو به صورت عمودي در آمده و در کناره بزرگراه عمودي حرکت مي کند.

اين خودرو نياز به اتوبان هاي آينده دارد زيرا در آينده با مغناطيسي شدن خيابان هاست که مي توان از اين خودرو در حالت خودکار استفاده کرد.سرپرست تيم همچنين آورده است:اين خودرو بدنه اي شيشه اي دارد و فضاي داخلي آن برخلاف آنچه به نظر مي رسد بسيار بيشتر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون