جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1681- تاریخ : 1388/03/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران -(چهارشنبه)(سالگرد رحلت حضرت امام خميني (ره)را تسليت مي گوييم)

  دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:
 تا پايان سال تعداد معتادان تحت درمان به 700 هزار نفر مي رسد  

مشاور رييس جمهور و دبير کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، از افزايش آمار معتادان تحت درمان از رقم 600 به 700 هزار نفر تا پايان سال جاري خبر داد.  دکتر احمدي مقدم در ديدار با سفير استراليا ضمن تشريح استراتژي ها و اقدامات جمهوري اسلامي ايران در مقابله با مواد مخدر به ويژه در برنامه هاي درمان و کاهش آسيب، گفت: در حال حاضر 600 هزار معتاد در کشور تحت درمان قرار گرفته اند که اين رقم در سال جاري به 700 هزار نفر افزايش خواهد يافت. دبير کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: پيشگيري در کنار مقابله با عرضه مواد مخدر، اصلي ترين فعاليت مقابله با مواد مخدر است و برون داد بخش پيشگيري در سه سال گذشته 24 برابر افزايش داشته است. وي با اشاره به صرف هزينه هاي کلان توسط ايران براي مقابله با مواد مخدر، بر اقدامات استراليا و ساير کشورهاي عضو گروه ميني دوبلين براي مبارزه با مواد مخدر تاکيد کرد و گفت: از اين کشورها مي خواهيم تا به صورت جدي  و واقعي تر در برنامه هاي مقابله با مواد مخدر مشارکت کنند.
به گزارش  ايسنا،همچنين در اين ديدار، سفير استراليا ضمن محکوم کردن حملات تروريستي اخير در زاهدان، گفت: اميدواريم عاملان اين جنايت به زودي به دست عدالت سپرده شوند. «مارک اينس براوان» ضمن تشکر از برنامه بازديد از مرز که براي سفراي کشورهاي عضو گروه ميني دوبلين برگزار شد، اين برنامه را اقدامي موثر در آگاه کردن نمايندگان کشورهاي اروپايي از اقدامات موثر جمهوري اسلامي ايران در مقابله با مواد مخدر دانست.
وي در ادامه از اقدامات گسترده ايران در امر مبارزه با مواد مخدر تشکر کرد و گفت: استراليا قدردان تلاش هاي ايران در امر مبارزه با مواد مخدر است و دولت استراليا خواستار آشنايي بيشتر با زمينه هاي مستعد براي همکاري با دولت ايران است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون