جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1681- تاریخ : 1388/03/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران -(چهارشنبه)(سالگرد رحلت حضرت امام خميني (ره)را تسليت مي گوييم)

  مديرکل فرهنگي ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد:
  ايجاد شبکه هاي استاني خط ملي رايگان اعتياد در سال جاري  

مديرکل امور فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر از گسترش شبکه هاي خط ملي اعتياد در استان هاي کشور در سال جاري با افزايش کارشناسان مشاوره در اين حوزه خبر داد.
هومان نارنجيها در گفت وگو با  ايسنا بيان کرد: طي بيش از دو ماه فعاليت خط ملي اعتياد با شماره تلفن 09628«»، کارشناسان در دو شيفت کاري در حال خدمات دهي به متقاضيان در زمينه هاي مختلف راهنمايي و مشاوره اعتياد و درمان آن هستند.
نارنجيها در ادامه اظهار کرد: در صورت لزوم و با توجه به تماس هاي مکرر، اين مرکز شمارهاي خود را براي خدمت دهي بيشتر به مردم افزايش خواهد داد. مديرکل امور فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر در عين حال گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر تصميم بر افزايش کارشناسان خط ملي اعتياد تا پايان سال جاري دارد. وي همچنين از گسترش شبکه هاي خط ملي اعتياد در استان هاي کشور خبر داد و عنوان کرد: با توجه به پوشش تمام استان ها، هنوز شعب اين خط در استان ها متمرکز نشده است که رفع اين موضوع تا پايان سال جاري در دستور کار است. نارنجيها گفت: بيشتر مراجعات تلفني ما، مراجعات خدمات گيرنده براي مراکز درماني است. وي در عين حال با يادآوري اين که کارشناسان مرکز خط ملي رايگان مشاوره و راهنمايي اعتياد، بدون پرسش از نام و شماره تلفن تماس گيرندگان، بهترين راهکار و راهنمايي را در زمينه هاي ترک و پيشگيري از اعتياد به صورت رايگان ارائه مي دهند، خاطرنشان کرد: هر روز به تعداد کساني که با اين خط تماس مي گيرند، افزوده مي شود. او همچنين ذکر کرد که اين پايگاه براي پاسخگويي به متقاضيان، در سه شيفت کاري از ساعت هشت تا 21 هر روز آماده پاسخگويي به هموطنان است. مديرکل امور فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر، خط ملي مشاوره اعتياد را يک سامانه اطلاعاتي و داده پردازي براي تصميم سازي، سياست گذاري و راهنمايي و مشاوره مردم و اطلاع رساني به موقع در زمينه کاهش و پيشگيري از اعتياد توصيف کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
هنري
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون