جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2948- تاریخ : 1392/09/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 از گوشه و كنار 

رئيس مرکز سنجش آموزش و پرورش :

سامانه سوابق تحصيلي تا پايان ثبت نام کنکور مفتوح است

رئيس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت:سامانه مرکز سنجش آموزش و پرورش تا پايان ثبت‌نام کنکور جهت دريافت سوابق تحصيلي مفتوح است.

عبدالرسول عمادي، رئيس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس در خصوص مهلت اعلام سوابق تحصيلي دانش‌آموزان شرکت‌کننده در آزمون سراسري اظهار داشت: سوابق تحصيلي در کنکور سال 93ـ92، 25 درصد تأثير دارد و منظور از سوابق تحصيلي هم در واقع کارنامه تحصيلي داوطلب کنکور در سال سوم متوسطه است؛ يعني کارنامه امتحانات نهايي دانش‌آموزان را که از استان‌ها جمع‌آوري مي‌کنيم در اختيار سازمان سنجش قرار مي‌دهيم و آنها به صورت 25 درصد در نتيجه کنکور اعمال تأثير مي‌کنند.

وي ادامه داد:در حال حاضر که داوطلبان کنکور در حال ثبت‌نام در سايت سازمان سنجش هستند هم‌زمان سامانه سوابق تحصيلي ما هم داير است و مي‌توانند به سامانه مراجعه کرده و کد سوابق تحصيلي را دريافت کنند و به سازمان سنجش ارائه دهند.

عمادي تصريح کرد:مهلت قبلي اعلام کد سوابق تحصيلي تا 12 آذر بود تا دانش‌آموزان به سامانه مراجعه کنند و کد سوابق تحصيلي را دريافت کرده و اعلام کنند، اما سامانه باز است تا اگر کسي مراجعه نکرده است بتواند اين کار را انجام دهد.

وي بيان داشت: داوطلبان مي‌توانند به سايت مرکز سنجش به نشاني http://aee.medu.ir/aee/index.php بخش دريافت کد سوابق تحصيلي يا http://dipcode.medu.ir مراجعه کرده و سوابق تحصيلي را مشاهده کنند و کد چهارده رقمي سوابق تحصيلي را دريافت کنند و به سازمان سنجش ارائه دهند.

رئيس مرکز سنجش آموزش و پرورش خاطرنشان کرد:سامانه مرکز سنجش تا پايان ثبت نام کنکور باز است تا داوطلبان کنکور به آن مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي