جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2945- تاریخ : 1392/09/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 به همت کانون منتشر شد:
 لوح فشرده آثار نقاشي و تصويرگري غلامعلي مکتبي 

 گزيده آثار نقاشي و تصويرگري غلامعلي مکتبي در قالب لوح‌فشرده‌اي با عنوان «مکتب» روانه فروشگاه‌هاي محصولات فرهنگي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شد.لوح فشرده از بخش‌هايي همچون مقدمه، گزيده آثار نقاشي و تصويرگري مکتبي در نشريه‌هاي پيک، نشريه‌هاي رشد – کودک، نوآموز، دانش‌‌آموز، نوجوان و جوان-، کتاب‌ها و طرح‌هاي مدادي بين سال‌هاي 1338 تا 1389 تشکيل مي‌شود.اين تصويرگر پيشکسوت کتاب‌هاي کودک در بخشي از مقدمه اين لوح آورده است: سوم ارديبهشت 1313 روزي را نشان مي‌دهد که پا به اين دنيا و بر اين زمين گرم نهادم. جعبه مداد رنگي را از روي طاقچه برمي‌‌دارم. سه مداد قرمز، آبي و سبز را انتخاب مي‌کنم و به دور روز تولدم آن‌قدر خط مي‌کشم تا از رنگ‌ها براي خود قفسي بسازم و هميشه خودم را در آن رنگين و شاد ببينم...

بر اساس اين گزارش، طراح و گرافيک اين لوح فشرده جلال وزيري، اجراي طرح سهراب احمدي، ناظر هنري و طرح روي جلد کوروش پارسانژاد و اجراي طرح روي جلد بر عهده علي خوش‌جام بوده است.

مکتبي تاکنون بيش از 150 عنوان کتاب تصويرگري کرده که «صداي ساز باران»، «دست کوچولو، پا کوچولو»، «باغ فرشته‌ها» و «چهارده قصه آسماني» از جمله کتاب‌هايي با تصويرگري وي است که در انتشارات کانون منتشر شده است.لوح فشرده «مکتب» در 289 صفحه با قيمت 4هزار تومان در امور انتشارات کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان تهيه شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون