جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2929- تاریخ : 1392/09/02 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 خبر ادبي 

فتاحي اعلام کرد

400 اثر به دبيرخانه ششمين جشنواره داستان انقلاب رسيده است

حسين فتاحي از آغاز داوري 400 اثر که به ششمين جشنواره داستان انقلاب ارسال شده است خبر داد.

به گزارش فارس، حسين فتاحي دبير هنري ششمين جشنواره داستان انقلاب با بيان اين که نزديک به 400 اثر به دبيرخانه ششمين جشنواره سراسري داستان انقلاب ارسال شده است، گفت: از اين 400 اثر، 260 اثر به داستان کوتاه بزرگسال و 40 رمان بزرگسال اختصاص دارد.

وي افزود: همچنين 100 اثر کودک و نوجوان به دستمان رسيده است که از اين 100 اثر 80 داستان کوتاه و 20 اثر بلند و رمان بوده است.

فتاحي با اشاره به اين که تا به حال داوري اوليه 170 اثر به اتمام رسيده است، عنوان کرد: باقي آثار نيز توسط داوران بررسي مي‌شود و از 15 آذر به بعد داوري نهايي آثار به صورت رسمي انجام مي‌شود.

دبير هنري ششمين جشنواره داستان انقلاب درباره داوري اين آثار نيز گفت: داوران بخش نهايي انتخاب شده‌اند و مانند دوره‌هاي گذشته اين جشنواره طي مراسمي در بهمن ماه در هر بخش نفرات اول تا سوم و تقديري اعلام و معرفي مي‌شوند.

اين نويسنده و مدرس داستان نويسي گفت: در انتخاب داوران سعي کرده ايم کارشناسان خبره و با تجربه اي باشند و داوراني که براي ششمين دوره جشنواره انتخاب کرديم در جشنواره ها و جايزه هاي ادبي ديگر نيز داوري کرده اند. همچنين سعي کرده ايم تنوع سليقه را در انتخاب داوران در نظر بگيريم تا داوري آثار همه جانبه و دقيق تر صورت بگيرد.


محمود دولت آبادي در هفته کتابخواني وين

محمود دولت آبادي نويسنده برجسته کشورمان 19 نوامبر در ساعت 19 به وقت محلي وين با حضور در کتابخانه مرکزي اين شهر به روخواني کتابش ‌پرداخت.

به گزارش ايبنا به نقل از خبرگزاري اتريش، دولت‌آبادي که به تازگي جايزه ادبي يان ميخاييلسکي سوييس را کسب کرده، در جريان حضورش به معرفي و خواندن رمان 180 صفحه‌اي «سلوک» که با عنوان «نيلوفر» در ماه سپتامبر در انتشارات آلماني يونيونز منتشر شده پرداخت.

انتشارات يونيونز در مورد داستان رمان «نيلوفر» آورده است: اين پيرمردي که با يک باراني سبز رنگ در خيابان هاي يک شهر اروپايي سرگردان است چه کسي است؟ او در کافه‌اي مي‌نشيند، يک دفترچه يادداشت را از جيبش بيرون مي‌کشد و شروع به خواندن و نوشتن مي‌کند. او تلاش مي‌کند تا خاطراتش از نيلوفر را تحت کنترل درآورد. نيلوفر يک روز چون يک کبوتر نزد او آمد و به سادگي روي نيمکت پارک در کنارش نشست.

احساس اسرارآميز عشقي قديمي و دوستي اين دو را به يکديگر پيوند زد. او در برق چشمان اين زن ديگربار زندگي را يافت. فقط و فقط نيلوفر توانست سکوت او را بشکند. چرا او دوباره نيلوفر را از دست داد؟

هفته کتابخواني وين 18 نوامبر (27 آبان) با حضور فرديناند فون شيراخ نويسنده شناخته شده آلماني در شهرداري وين افتتاح شد.

همچنين گرالد شانتين رييس اتحاديه مرکزي کتابفروشي هاي اتريش در نطق خوشامدگويي خود اظهار داشت: ما بر اين عقيده‌ايم که کتاب ها چه بسا بيشتر از هر زمان ديگري در دنياي ما که از مفاهيم لبريز شده، از اهميت سياسي اجتماعي برخوردار هستند.از اينرو ما در هفته‌هاي آتي در نظر داريم تا باز هم به تصميم گيرندگان عرصه سياست نشان دهيم که داشتن سياستي فعال در عرصه کتاب طي سال هاي اخير تا چه حد حائز اهميت است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون