جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2913- تاریخ : 1392/08/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 دريچه هنر 

 «السون و ولسون» سينمايي مي‌شود؟

تهيه‌کننده برنامه قديمي «السون و ولسون» که پيش از اين اعلام کرده بود قصد سينمايي کردن اثرش را دارد، درباره‌ي آخرين وضعيت اين پروژه گفت: طي مدتي که با تلويزيون مذاکره داشتيم، جواب رد به من نداده اما همچنان منتظريم تا ببينيم وضعيت مشارکت به کجا مي‌رسد.

شمشکي در گفت‌و‌گويي با (ايسنا)، اظهار اميدواري کرد: با توجه به اينکه «السون و ولسون» به عنوان يک برنامه کودک قديمي در زمان خودش پيام‌هاي زيادي براي کودکان داشت ضمن اينکه اين برنامه يک کار رئال عروسکي و جذاب بود به همين خاطر تاکنون مخالفتي براي ساخت سينمايي آن نشده است اما به قطعيت رسيدن آن منوط به حل يکسري مسائل داخلي اداري است که اميدوارم زودتر اين اتفاق بيفتد.

وي تاکيد کرد:چه خوب است که مسؤولان، راه را براي ساخت آثار سينمايي در حوزه کودک هموار کنند تا از اين پس کارهاي سينمايي خوبي براي کودکان نيز داشته باشيم.

اين تهيه‌کننده پيشکسوت تلويزيون در پايان درخصوص حضور اسپانسر در کارهاي سينمايي از جمله «السون و ولسون» به ايسنا گفت: بودجه اينگونه آثار به هر حال يا بايد از سوي تلويزيون داده شود و يا اينکه اسپانسرهايي داشته باشيم. طبيعي است که به تنهايي از عهده مخارج يک کار سينمايي برنمي‌آييم؛ به عنوان مثال کار ما هم بايد مثل «شهر موش‌ها»ي مرضيه برومند چندين اسپانسر داشته باشد تا بتوانيم کار را پيش ببريم.

"سفيد برفي و شکارچي" درامي ترسناك و اسطوره اي

"سفيد برفي و شكارچي" ظاهرا براي تماشاگر تين‌ايجر سينما. و به سنت اين سال‌ها، ايده‌هاي مهم روز را آدم‌هاي باهوش دارند در پس همين جور محصولات پنهان مي‌کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ مشخصات و ژانر: يک درام اندکي ترسناک، با مايه‌هاي اسطوره‌اي.

فيلم براي کيست؟: ظاهرا براي تماشاگر تين‌ايجر سينما. و به سنت اين سال‌ها، ايده‌هاي مهم روز را آدم‌هاي باهوش دارند در پس همين جور محصولات پنهان مي‌کنند.

نقطه‌هاي قوت اصلي: طراحي هوش رباي صحنه‌هاي جنگل. انتخاب چارليز ترون جذاب به عنوان ملکه بد ماجرا. يک کريستين استيورات تر و تازه‌ خشن. و بازخواني به روز از اسطوره سفيد برفي که بعد از تماشاي اين فيلم متوجه مي‌شويم چقدر هنوز زنده است. و البته اجراي سکانسي در آن استيوات مردم ستمديده را ضد ملکه خونخوار، تهييج مي‌کند.

نقطه‌هاي ضعف اصلي: خط داستاني در تام طول فيلم، مجاب کننده نيست. ايده اصلي و اجراي داستان قوت بيشتري از فيلمنامه دارد.

بودجه:170 ميليون دلار.

فروش:155 ميليون دلار

حرف تازه: ملکه‌اي که بايد براي جوان ماندن، خون دخترهاي زيبا را احتکار کند. و سفيد برفي که مي‌داند براي نجات استعداد و زيبايي دخترهاي شهر، بايد به کمک مردم، قصر محتکر محدودکننده را از بين ببرد.

چهره:کريستين استيوارت.

ارزش تماشا: فيلم‌هاي بهتري در سال 2012 داشتيم. ولي پيشنهاد مي‌کنم براي اين يکي هم وقتي بگذاريد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون