جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2913- تاریخ : 1392/08/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 طنـــــــــــز 

 يک عصر دلپذير همراه با يک فنجان چاي لبخند!

مهدي طوسي

بيسگويت بخوريد چاق نمي شويد!

اگر يک روز خواستيد عصرانه بخوريد و متوجه شديد هنوز براي اين کار بيسگويت داريد و مي توانيد بيسگويت را همراه يک چاي قندپهلو ميل کنيد پيشنهاد مي کنيم که هر جوري شده آب سماور را خالي بکنيد و بيسگويت را زير پاي تان له کنيد و هر جوري شده آنها را بريزيد توي سطل آشغال و حتي آب جوش سماور را بريزيد روي خودتان تا بسوزيد و مجبور نشويد عصرانه بخوريد!

درس خواندن يا نخواندن، مسئله اين است!

اگر يک روز متوجه شديد که ميل بسيار زيادي به درس خواندن و کتاب خواندن و آواز خواندن!داريد. توصيه مي کنيم که هر چه سريعتر تمام کتاب هاي تان را برداشته و بگذاريد توي کمد، گيتارتان را برداشته و سيم هايش را پاره کنيد و هر چه کتاب داريد را برداريد و با يک کبريت آتش بزنيد و همين که آتش زبانه زد گيتارتان را هم بيندازيد توي آتش تا بسوزد و برود پي کارش

سفر بخير مي رويد به يک مسافرت کوچولو؟

اگر يک روز دل تان خواست هر چه سريعتر برويد مسافرت به يکي از چند جهت جغرافيايي و چند روزي را حال بکنيد و ديگر به طلب کار و بدهکار نينديشيد همان الساعه بلند شده بورد و نقشه توي منزل تان را برداشته و پاره کنيد تا ديگر چشم تان به هيچ يک از جهت هاي جغرافيايي نيفتد اگر افتاد خودتان را بيندازيد زير ماشين تا چشم هاي تان کور بشود و ديگر هيچ يک از جهت هاي جغرافيايي را نبينيد!

دلارهاي ما هم بالا و پائين مي رود!؟

اگر يک روز متوجه شديد که به شدت هر چه تمامتر نياز به دلار داريد تا برويد به يک کشور آمريکايي توصيه مي کنيم که هر چه سريعتر برويد و کشورهاي آمريکايي را از صفحه روزگار محو کنيد تا حتي اگر هم توانستيد به اين کشورها برويد نتوانيد برويد!!

بخاري گازي بدون گاز کار مي کند!

اگر يک روز متوجه شديد که هوا به قدري گرم است که با وجود قرار گرفتن مقابل کولر ، باز هم احساس گرما مي کنيد توصيه
مي کنيم که هر چه سريعتر لباس هاي تان را بپوشيد و برويد توي يک بخاري گازي و به ادامه حيات عادي تان بپردازيد تا به اين وسيله آزار شديد ببينيد!!

قيچي را دوست داريد!

اگر يک روز متوجه شديد که به شدت دل تان براي يکي از اعضاي محل و به تعبيري ساده تر يکي از بچه محل هاي تان تنگ شده به طوري که اصلا نمي توانيد بمانيد و بايد هر جور شده برويد و او را ببينيد براي مدتي هم که شده با قيچي دل تان را در آورده و به يک جاي ديگر پيوند بزنيد تا ديگر دل تان چيزي را که شما نمي خواهيد را نخواهد!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون