جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2905- تاریخ : 1392/07/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 تازه‌هاي نشر 

 چهارمين مجموعه‌ي شعر ياور مهدي‌پور منتشر مي‌شود

ياور مهدي‌پور از انتشار چهارمين مجموعه‌ي شعرش خبر داد.به گزارش ايسنا، به گفته‌ي شاعر، اين مجموعه با نام «همچون ساعت شني از تو پرم از تو خالي» شامل 53 شعر کوتاه و بلند، با فضايي عاشقانه و اجتماعي همراه است. همچنين در اين مجموعه شعرهايي انتخاب شده که بيش‌تر به ز بان شخصي او پايبند باشند.

"همچون ساعت شني از تو پرم از تو خالي» از سوي انتشارات بوتيمار منتشر خواهد شد.پيش‌تر سه مجموعه‌ي شعر با نام‌هاي «برگي مي‌افتد اندکي از سايه کم مي‌شود»، «گاهي دوستت دارم گاهي نه» و «سدها خواب آب را عميق مي‌کنند» از ياور مهدي‌پور منتشر شده است.

ماجراهاي مدرسه کج و کوله شروع شد

"بچه‌هاي کلاس خانم جولز» نام نخستين جلد از مجموعه سه جلدي «ماجراهاي مدرسه کج و کوله» نوشته لوييس سکر است که با ترجمه سپيده خليلي و از سوي کتاب‌هاي بنفشه (واحد کودک و نوجوان انتشارات قدياني) منتشر شده است.

به گزارش مهر، لوييس سکر در اين کتاب مي‌نويسد: «اشتباه وحشتناکي شده. قرار بود مدرسه کج و کوله سي کلاسه ساخته شود. طوري که همه کلاس‌ها در يک رديف باشند. نه اين‌که روي سر هم قطار بشوند... به طول سي داستان!... احتمالا به همين دليل است که اين همه اتفاق‌هاي عجيب و غريب در مدرسه کج و کوله پيش مي‌آيد. به‌خصوص در طبقه سي‌ام، جايي که شما خانم گارف، بدجنس‌ترين معلم مدرسه را ملاقات مي‌کنيد. البته قبل از اين‌که به سيب تبديل شود.

بچه‌ها هم بچه‌هاي عادي نيستند. از جيسون دهان گشاد گرفته تا سمي استخواني و مورشاي شيرين و قشنگ که مي‌تواند هر پسري را در کلاس کتک بزند.

هيچ‌وقت نمي‌توانيد حدس بزنيد راز اليسون چيست؛ يا خانم گارف چرا مي‌خواست بچه‌هاي طبقه سي‌ام را اذيت کند. اما شما با خواندن اين کتاب با مسخره‌ترين، آشفته‌ترين و بهم ريخته‌ترين جايي که اسمش را مدرسه گذاشته‌اند، آشنا مي‌شويد.

"بچه‌هاي کلاس خانم جولز"، نخستين جلد از مجموعه سه جلدي «ماجراهاي مدرسه کج و کوله» نوشته لوييس سکر است که در 1100 نسخه و به قيمت 9000 تومان منتشر شده است.

آثار نويسندگان مشهور جهان در مجموعه «کلاسيک‌هاي مدرن» منتشر شد

آثار نويسندگان مشهور جهان در مجموعه کتاب‌هاي «کلاسيک‌هاي مدرن» با عناويني همچون «شطرنج»، «جواني»، «نوازنده‌اي که به ايرلند خيانت کرد» و «دري در ديوار» منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش فارس ، مجموعه کتاب‌هاي «کلاسيک هاي مدرن» آثار نويسندگان مطرح از کشورهايي نظير آمريکاي لاتين، ژاپن، انگليس، روسيه و غيره است.

آثاري از نويسنده‌هاي شاخص ادبيات خارجي که تا به امروز مجال چنداني براي معرفي نيافته‌اند و اغلب آنها تحت تأثير سايه نوشته‌هاي مشهور اين نويسنده‌ها کمتر مطرح شده‌اند که از جمله آنها مي‌توان به «استفان زويگ»، «فرانک اوکانر»، «اچ.جي.ولز» و «جوزف کنراد» اشاره کرد.

با توجه به لزوم آشنايي دوستداران ادبيات با آثار نويسندگان مطرح، حدود 40 جلد کتاب از اين مجموعه به تدريج در اختيار علاقمندان قرار مي‌گيرد که برخي از اين آثار در قالب داستان کوتاه و بعضي ديگر در قالب مجموعه‌هاي داستاني يا داستان بلند منتشر شده و يا خواهند شد.

کتاب «جواني» نوشته «جوزف کنراد» با ترجمه «پريسا همايون‌روز» از جمله کتاب‌هاي «کلاسيک‌هاي مدرن» به شمار مي‌رود که داستان اينگونه آغاز مي‌شود: اين ماجرا در هيچ جايي به جز انگلستان اتفاق نمي‌افتد؛ جايي که انسان و دريا يکي مي‌شوند و دريا جزئي از زندگي بسياري از مردم است.

انتشارات قدياني کتاب «جواني» نوشته «جوزف کنراد» با ترجمه «پريسا همايون‌روز» را در 91 صفحه و با قيمت 3500 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

از ديگر کتاب‌هاي «کلاسيک‌هاي مدرن» مي‌توان به کتاب «دري در ديوار» مربوط مي‌شود که توسط «اچ.جي.ولز» به نگارش درآمده و از سوي انتشارات «قدياني» با ترجمه «محمد قصاع» منتشر شده است.انتشارات «قدياني» کتاب «دري در ديوار» نوشته «اچ.جي.ولز» با ترجمه «محمد قصاع» را در 96 صفحه و با قيمت 3500 تومان منتشر کرده است.

کتاب «نوازنده‌اي که به ايرلند خيانت کرد» يکي ديگر از سري کتاب‌هاي «کلاسيک‌هاي مدرن» است که توسط «فرانک اوکانر» نوشته و با ترجمه «محمد قصاع» منتشر شده است.

انتشارات «قدياني» کتاب «نوازنده‌اي که به ايرلند خيانت کرد» نوشته «فرانک اوکانر» با ترجمه «محمد قصاع» را در 110 صفحه و با قيمت 3500 تومان منتشر کرده است.

از ديگر سري کتاب‌هاي «کلاسيک‌هاي مدرن» مي‌توان به کتاب «شطرنج» اشاره کرد که اين اثر نيز توسط «استفان زويگ» نوشته و با ترجمه «محمد قصاع» منتشر شده است.

انتشارات قدياني کتاب «شطرنج» نوشته «استفان زويگ» و با ترجمه «محمد قصاع» را در 124 صفحه و با قيمت 3500 منتشر و روانه بازار نشر کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون