جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2904- تاریخ : 1392/07/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 پيشنهاد تشکيل کارگروه مشترک صنايع دستي بين ايران و روسيه 

 معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي کشور به معاون اول و قائم مقام وزير فرهنگ فدراسيون روسيه پيشنهاد داد کارگروهي مشترک بين دوکشور با موضوع همکاري در حوزه صنايع دستي تشکيل شود. به گزارش مهر، بهمن نامور مطلق گفت: متاسفانه درحال حاضر روابط دو کشور در حوزه مسايل فرهنگي به اندازه عمق فرهنگ و تمدن دو کشورنيست که اميدوارم اين روابط با توجه به فعاليت دولت تدبير و اميد در ايران بيش از پيش افزايش يابد.وي با اشاره به علاقه مندي مردم روسيه به صنايع دستي ايران ادامه داد: پيشنهاد من اين است که يک کارگروه مشترک بين ايران و روسيه با موضوع همکاري در حوزه صنايع دستي تشکيل شود تا زمينه همکاري هاي دو کشور در حوزه صنايع دستي و هنرهاي سنتي بيش از پيش تقويت شود.

نامور مطلق همچنين با اشاره به وجود برخي از آثار و اشياء تاريخي و قديمي ايران در روسيه يادآور شد: هم چنين پيشنهاد ديگر من اين است که نمايشگاهي از آثار تاريخي ايران که در روسيه موجود است در تهران برگزار شود.

وي گفت:همکاري هاي دو کشور در حوزه صنايع دستي مي تواند با درنظر گرفتن محورهايي مانند برگزاري نمايشگاه هاي مشترک، اعزام و تبادل هنرمندان، تبادل متخصصان و ... دنبال شود.معاون اول و قائم مقام وزير فرهنگ فدراسيون روسيه نيز در اين ديدار ضمن موافقت با پيشنهاد معاون صنايع دستي کشورمان مبني بر تشکيل کارگروه مشترک در حوزه صنايع دستي خاطرنشان کرد: معتقدم که زمينه همکاري هاي فراواني بين ايران وروسيه در حوزه صنايع دستي وجود دارد و با توجه به اين که در روسيه انجمني به نام انجمن صنايع دستي داريم اين انجمن نيز مي تواند کمک فراواني به تقويت ارتباط بين دو کشور در اين حوزه داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون