جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2843- تاریخ : 1392/05/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 تازه‌هاي نشر 

اعداد جنگ‌هاي ايران مشخص شد

کتاب تاريخ جنگ‌هاي ايران از زمان مادها تا امروز در قالب کتاب «فرهنگ جنگ‌هاي ايران» منتشر مي‌شود.

عزيزالله عليزاده درباره‌ي اين کتاب به ايسنا، گفت: پس از چهار سال کار سه‌نفره بر روي تاريخ جنگ‌هاي ايران متوجه شديم ايرانيان طي 2720 سال و از زمان مادها تا امروز 1080 جنگ با بيگانگان انجام داده‌اند که آخرين آن‌ها جنگ تحميلي عراق عليه ايران بوده است.

او با اشاره به اين‌که تمام اطلاعات مربوط به اين جنگ‌ها در قالب کتاب «فرهنگ جنگ‌هاي ايران» در انتشارات فردوسي مراحل چاپ را مي‌گذراند، درباره‌ي دليل نگارش و انتشار اين کتاب توضيح داد: علت اين موضوع آن بود که مي‌خواستم علت عقب‌ماندگي ايران را بدانم و به نظرم رسيد که وقوع جنگ‌هاي بي‌شمار و بي‌حاصل يکي از علل اين عقب‌ماندگي بوده است، زيرا به جز معدودي، بسياري از اين جنگ‌ها بي‌دليل و فقط براي اين‌که دل‌شان خواسته بجنگند، رخ داده است و پس از پيروزي حتا از خزانه‌ي آن کشورها هم استفاده نکرده‌اند.

عليزاده با اشاره به اين‌که در اين کتاب اطلاعاتي مانند تعداد پادشاهان، سال وقوع جنگ‌ها، مدت زمان آن‌ها و اسامي پادشاهان طرف مقابل درگيري ذکر شده ‌است، ادامه داد: يکي ديگر از علت‌هاي عقب‌ماندگي ايرانيان، کشته شدن و عزل تعداد بسياري از پادشاهان آن بوده، به‌طوري که از بين 417 پادشاه ايراني، 182 نفر از آنان کشته و يا عزل شده‌اند.

عليزاده در پايان از ترجمه‌ي کتاب ديگري در حوزه‌ي جامعه‌شناسي خبر داد.


همسران رحمت‌شده و همسران نفرين‌شده در بازار کتاب

کتاب «همسران رحمت‌شده و همسران نفرين‌شده» نوشته سيدهاشم ناجي جزايري منتشر شد.

به گزارش ايبنا، اثر حاضر در 24 بخش نکوهش تجرد و ترک ازدواج، نکوهش تجرد و ترک ازدواج پس از فوت همسر، نکوهش تجرد و ترک ازدواج پس از طلاق و جدايي همسر، توصيه به تاهل و ازدواج، آثار و برکات و ثمرات دنيوي ازدواج، آثار و برکات و ثمرات اخروي ازدواج، توصيه به ازدواج در وقت بلوغ و جواني، وظيفه پدران نسبت به ازدواج فرزندان و وظيفه اشخاص متمکن و خيرخواه نسبت به ازدواج افراد جامعه تدوين و تاليف شده است.

همچنين سعي و تلاش در امر ازدواج ديگران، ‌لزوم آگاهي و مصلحت و ميل و رغبت و رضايت در ازدواج، مهريه، جهيزه، نکوهش قهر و دوري گزيدن زوجين از همديگر، توصيه به برقراري صلح و آشتي بين زوجين، نکوهش دو بهم‌زني و ايجاد اختلاف و کدورت و تفرقه بين زوجين، توصيه به تلاش کردن در رفع اختلاف واقع شده بين زوجين، مردان رحمت‌شده، مردان نفرين‌شده و زنان رحمت شده و زنان نفرين‌شده از ديگر بخش‌هاي کتاب به شمار مي آيند.

چاپ سوم کتاب همسران رحمت‌شده و همسران نفرين‌شده با شمارگان سه هزار نسخه، در 368 صفحه با بهاي 80 هزار ريال از سوي انتشارات ناجي جزايري روانه بازار کتاب شده است.


زندگينامه خودنوشت ديويد بکهام منتشر مي‌شود

ديويد بکهام، فوتباليست مشهور بريتانيايي چهارمين زندگينامه خودنوشتش را تا کريسمس منتشر مي‌کند.-

به گزارش ايبنا به نقل از اسپاي ديجيتال، کاپيتان سابق منچستر يونايتد چهارمين زندگينامه خودنوشتش را تا آخر امسال منتشر مي‌کند. او با امضاي قراردادي با کمپاني فرانسوي لاگارد و واحد بريتانيايي آن اين کتاب را به بازار مي‌فرستد.

ناشر گفته است بکهام بدون شک مشهورترين چهره محبوب ورزش روي کره زمين است و کتاب او براي ميليون‌ها هواداري که در جهان دارد، فرصت مغتنمي براي مرور دستاوردهاي اوست.

اين کتاب بر 10 سال اخير زندگي بکهام متمرکز است و بازنشستگي او از فوتبال در اوايل امسال را نيز دربر مي‌گيرد. زندگي او و همسرش و بزرگ کردن چهار فرزند نيز از مباحث ديگر اين کتاب است.

ديويد بکهام پيش از اين سه کتاب زندگينامه‌اي با عنوان «دنياي من» در سال 2001، «جايگاه من» در سال 2002 و «با دو پا روي زمين» در سال 2003 منتشر کرد. «واقعي به نظر رساندن» در سال 2006 کتابي بود که او براي نوجوانان منتشر کرد.اين کتاب که دربرگيرنده عکس‌هاي ويژه هم هست، 31 اکتبر منتشر مي‌شود. هنوز نامي براي اين کتاب انتخاب نشده است. بکهام 58 بار کاپيتان تيم ملي کشورش بود و براي تيم‌هاي منچستر يونايتد، رئال مادريد، ال.اي گالاکسي، اي.سي ميلان و پاريس سن ژرمن بازي کرد.


نخستين رمان يک روحاني چاپ چهارمي شد

نخستين رمان حجت‌الاسلام سيدمحمدرضا واحدي با عنوان «آقاي سليمان! مي‌شود من بخوابم؟» در کمتر از يک سال پس از انتشار به چاپ چهام رسيد.به گزارش مهر، نخستين رمان حجت‌الاسلام و المسلمين محمد‌رضا واحدي با عنوان «آقاي سليمان! مي‌شود من بخوابم؟» که سال گذشته از سوي نشر تارونه منتشر شده بود، در کمتر از يک سال پس از انتشار به چاپ چهارم رسيد.

اين رمان که نخستين اثر داستاني واحدي به شمار مي‌رود، ماجراي پسر و دختري است که به شدت به هم وابسته مي‌شوند، اما به دليل وجود ضلع سومي در اين عشق، دچار افت و خيزهاي عجيبي مي‌شوند. وجود اين ضلع سوم که به نوعي پيدا و پنهان با مخاطب ارتباط برقرار مي‌کند، قهرمانان داستان را چنان دچار فراز و نشيب مي‌کند که گاهي به شدت به هم نزديک مي‌شوند و گاهي به شدت از هم دور و گاهي هم از آن ضلع سوم فاصله مي‌گيرند و گاهي در کنارش آرامش مي‌يابند.چاپ چهارم «آقاي سليمان! مي شود من بخوابم؟» را نشر تارونه در 248 صفحه و با قيمت 11000 تومان منتشر كرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون