جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2842- تاریخ : 1392/05/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)

 با تشکيل شوراي پژوهش عاشورايي در کانون کرمان:
 17 مقاله با موضوع زندگاني حضرت ابوالفضل (ع) نوشته شد 

هفده مقاله‌ي عاشورايي با موضوع زندگاني ابوالفضل العباس (ع) از سوي مربيان کانون کرمان نوشته شده که به عنوان منبع مورد استفاده در هفدهمين همايش آفرينش‌هاي عاشورايي کرمان قرار خواهد گرفت.
بر اساس اعلام روابط عمومي اداره‌کل کانون استان کرمان، فاطمه جعفرزاده سرپرست شوراي پژوهش عاشورايي در کانون در اين‌باره گفت: همايش آفرينش‌هاي عاشورايي از سال 1375 در کانون کرمان برگزار مي‌شود و هر سال محور اين همايش يک شخصيت يا حادثه عاشورايي است.
جعفرزاده افزود: با دريافت مجوز از معاونت فرهنگي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان چند سالي است که اين همايش به صورت کشوري برگزار مي‌شود و همايش هفدهم با عنوان «راز رشيد» و با محوريت وجوه شخصيت و زندگاني حضرت ابوالفضل العباس (ع) در ماه محرم سال جاري برگزار خواهد شد.
کارشناس مسوول فرهنگي کانون کرمان گفت: با توجه به ضرورت ايجاد زمينه‌اي براي پژوهش و شناخت بيش‌تر نسبت به وجوه مختلف زندگي حضرت ابوالفضل (ع)، شوراي پژوهش عاشورايي در کانون کرمان تشکيل شد و در آغاز کار شورا، جمعي از مربيان علاقه‌مند به تحقيق و پژوهش با مراحل فيش‌برداري و تدوين مقاله آشنا شدند.
وي تصريح کرد: با تلاش اعضاي شوراي پژوهش در نهايت 17 مقاله با محوريت وجوه شخصيت و زندگاني حضرت ابوالفضل (ع) تدوين شد که هر مقاله به يک موضوع مي‌پردازد و اين مقالات مي‌تواند به عنوان منبع هفدهمين همايش آفرينش‌هاي عاشورايي کرمان مورد استفاده علاقه‌مندان قرار گيرد.
جعفرزاده يادآور شد: تمامي مراحل تحقيق، پژوهش و تدوين مقالات با نظارت و راهنمايي محمدرضا سنگري نويسنده و پژوهش‌گر عاشورايي انجام شده است.
علاقه‌مندان مي‌توانند براي دريافت مقالات و هم‌چنين فراخوان هفدهمين همايش آفرينش‌هاي عاشورايي، به سايت خبري کانون کرمان و يا سايت همايش آفرينش‌هاي عاشورايي به نشاني www.atrsib.ir مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون