جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2838- تاریخ : 1392/05/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 جديدترين جزييات از اکران «دهليز» و «هيس دخترها فرياد نمي‌زنند» 

 
فيلم‌هاي سينمايي «هيس!دختر‌ها فرياد نمي‌زنند» با حدود 50 و «دهليز» با حدود 30 سينما اکران خود را آغاز مي‌کنند.

خاقاني از دفتر پخش «فيلميران» که پخش اين دو فيلم را در اکران عيد فطر برعهده دارد، ضمن تاييد اين خبر به (ايسنا)، گفت:«هيس!دخترها فرياد نمي‌زنند» به کارگرداني پوران درخشنده قرار است در 20 سينماي تهراني و حدود 30 سينماي شهرستاني اکران شود. همچنين «دهليز» بهروز شعيبي هم اکران خود را با 20 سينما در تهران و بيش از 10 سينما در شهرستان‌ها آغاز خواهد کرد.

وي افزود:هر دو فيلم از چهارشنبه يا پنج‌شنبه اين هفته (9 يا 10 مردادماه) در تهران روي پرده مي‌روند و اکران شهرستان‌ها هم به‌شکلي همزمان با تهران برنامه‌ريزي شده است.به گزارش ايسنا، «هيس!دخترها فرياد نمي‌زنند» به کارگرداني پوران درخشنده در جشنواره فيلم فجر با استقبال بسيار مخاطبان روبرو شده و توانسته بود سيمرغ فيلم برگزيده تماشاگران را مشترکا با «حوض نقاشي» دريافت کند.اين فيلم به بررسي مسائل دختران جوان مي‌پردازد و ترس از آبرو را در اين دوره سني آسيب‌شناسي مي‌کند.در «هيس!دخترها...»، شهاب حسيني، مريلا زارعي، جمشيد هاشم‌پور، طناز طباطبايي، فرهاد آييش، مائده طهماسبي، شيرين بينا، بابک حميديان، مجيد مشيري، اسماعيل سلطانيان، هادي مرزبان، امير دژاکام و مهدي ماهاني با حضور امير آقايي، حضور افتخاري ستاره اسکندري و با معرفي نيما صفايي بازي مي‌کنند.

«دهليز» هم که نخستين اثر سينمايي بهروز شعيبي است در جشنواره فيلم فجر با استقبال اصحاب رسانه، منتقدان و مردم روبرو شده و اغلب بازي‌هاي رضا عطاران، هانيه توسلي و بازيگر خردسال اين فيلم را درخشان توصيف کرده بودند.

«دهليز» داستان زني به نام شيواست. او سرپرست خانوار است و با تلاش و کوشش سعي کرده زندگي خوب و آبرومندي براي خود و تنها پسرش فراهم کند. با رسيدن نامه‌اي زندگي آن‌ها دچار تحول مي‌شود و در مسيري جديد قرار مي‌گيرد.نقش رضا عطاران در اين فيلم، با آثار گذشته‌اش تفاوت‌هاي بسياري دارد.

اين فيلم در جشنواره فجر توانست، سيمرغ‌هاي بهترين بازيگر زن (هانيه توسلي)و بهترين فيلم بخش نگاه نو را دريافت کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون