جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2832- تاریخ : 1392/04/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 "بچه گربه ي" کانون به ايتاليا مي‌رود 

 
فيلم پويانمايي 'بچه گربه' پس از شرکت در جشنواره‌ي انسي فرانسه براي دومين حضور بين‌المللي در سال92 راهي جشنواره فيلم جيفوني ايتاليا شد.به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون پروش فکري کودکان ونوجوانان، فيلم پويانمايي(انيميشن) "بچه گربه" از جديدترين توليدات امور سينمايي کانون به کارگرداني شيوا صادق اسدي در بخش مسابقه‌ي فيلم‌هاي کوتاه رده‌‌ي سني بالاي 18 سال، در جشنواره‌ي بين‌المللي فيلم جيفوني ايتاليا روز 5 مرداد 1392به همراه فيلم‌هايي از کشورهاي لهستان، کانادا، فرانسه، ايتاليا، امريکا، نروژ و روسيه به نمايش در خواهد آمد.

اين جشنواره از سال 1971 آغاز به‌کار کرده است. اولين حضور بين‌المللي توليدات کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در سال 1974 فيلم "تجربه" به کارگرداني عباس کيارستمي بود که جايزه اول بخش روايي چهارمين دوره جشنواره را از آن خود کرد.

برهمين اساس چهل و سومين جشنواره‌ي بين‌المللي فيلم جيفوني ايتاليا از 19 تا 28 ژولاي 2013 برابر با 28 تير تا 6 مرداد 1392 در شهر "جيفوني" ايتاليا برگزار مي‌شود.

جشنواره‌ي فيلم جيفوني يکي از بزرگ‌ترين و معتبرترين جشنواره‌هاي فيلم و رويداد سينمايي کودکان و نوجوانان در جهان محسوب مي‌شود که همه ساله در دهکده کوچکي به نام "جيفوني واله پيانا" در نزديکي سالرنو در جنوب ايتاليا برگزار مي‌شود.

اين جشنواره ويژه‌ي فيلم‌هاي مربوط به کودکان و نوجوانان است که حدود 3‌هزار کودک و نوجوان به عنوان داور در گروه‌هاي سني بين 3 تا 21 سال، به داوري آثار بخش‌هاي مختلف جشنواره مي‌پردازند.

هيات داوران مسابقه‌ي فيلم‌هاي کوتاه رده سني بالاي 18سال در زمان نمايش فيلم‌ها و نشست‌هاي تخصصي حضور دارند و در پايان جايزه گريفين را به بهترين فيلم اعطا مي‌کنند.فيلم‌ها در هر بخش به زبان اصلي و با زيرنويس به زبان‌هاي ايتاليايي و انگليسي به نمايش در خواهد آمد.

گفتني است چهار فيلم انيميشن کوتاه "روباهي که بدنبال صدا رفت" ساخته‌ي فاطمه گودرزي، "ننه کلاغه و روباهه" ساخته‌ي محمدعلي سليمان‌زاده، "ماه مهربان" ساخته‌ي نازنين سبحان سربندي و "کچل کفترباز" ساخته‌ي صادق جوادي در چهل و دومين دور اين جشنواره‌ي بين‌المللي فيلم در سال گذشته به نمايش درآمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون