جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2832- تاریخ : 1392/04/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 ساخت جرثقيل با دست خالي!  

 
علاقه انسان به هر چيز باعث مي شود براي رسيدن به آن از هيچ کاري دريغ نکند ولي گاهي وقت ها علاقه تبديل به هدف مي شود و يک نفر تمام زندگي اش را براي رسيدن به هدفش خرج مي کند و دست به کارهاي عجيب مي زند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مجموعه علايق انسان گاهي به وسايل عجيب کشيده مي شود براي مثال در دنيا افرادي هستند که به وسايل صنعتي مانند جرثقيل علاقمند هستند و حتي دوست دارند يک جرثقيل براي خودشان داشته باشند.برد دانوه يک شهروند اهل ويسکانسين است که از کودکي علاقه خاصي به کاميون هاي جرثقيل داشته است و از همان دوران نمونه هاي اسباب بازي جرثقيل را براي خودش جمع مي کرده است تا اين که به تازگي اقدامي جالب انجام داده است.اين مرد 40 ساله براي رسيدن به آرزوي بچگي اش تصميم گرفت تا يک جرثقيل براي خودش بسازد.او با الهام گرفتن از يک جرثقيل اسباب بازي دست به کاري جالب زد و وانت قديمي اش را تبديل به يک کاميون جرثقيل دار کرد.

اين مرد با استفاده از مواد اوليه ساده که در خانه ها پيدا مي شود مانند آهن قراضه، قطعات الکتريکي قديمي و با خرج نزديک به 700 دلار روي وانت توانست اين جرثقيل را بسازد.نکته جالب در مورد اين کاميون مشابه بودن آن با نمونه اسباب بازي اش است.

اين خودرو دقيقا از روي نمونه اسباب بازي ساخته شده است و 12 برابر بزرگتر از نمونه کوچکش است. اين خودرو کاملا کاربردي است و برد که نزديک به يک سال براي ساخت اين خودرو از کارش دور بوده است قصد دارد با اين خودروسرکار برود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون