جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2797- تاریخ : 1392/03/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 ايستگاه 

نمکدان بي نمک

عبدالکريم گشايش


توپ توپم!

مي گويند باستان شناسان از زير هزاران هزار خروار! خاک يک توپ فوتبال را پيدا کردند که اگر از زير هزاران هزارخروار خاک نبود احساس مي کردند که اين توپ مال بچه هاي همان محل بوده که در حين بازي سر خورده و رفته زير خاک. راستش را بخواهيد ما هم نمي دانيم که چرا باستان شناسان اگر توپ را از زير هزاران هزار خروار خاک توپ را پيدا نمي کردند يک چنين تصوري را مي کردند!

مي گويند باستان شناسان بعد از اينکه کلي روي توپ کار کردند متوجه شدند که اين همان توپي بوده که تيم استقلال با آن در هزار سال پيش و در جريان بازي با تيم راه آهني و در عين حال شگفتي ساز تهراني توانسته بالاخره و بعد از مداومت زياد يک دانه گل بزند!

تازه باستان شناسان فراموش کردند اين نکته را بگويند که اين توپ همان توپي بوده که استقلالي ها علاوه بر اينکه توانستند گل بکنند و نتيجه را به نفع خودشان تغيير بدهند با همين توپ يکي دوتا گل ديگر هم خوردند و نتيجه را به طور کلي واگذار کردند!

باستان شناسان توپ مربوطه را برداشته و برده اند تا تحويل مقامات باشگاه شگفتي ساز بدهند!


باز هم دايي!

اين جوري مي گويند که مرد هميشه درست و حسابي تيم پرسپوليس تهران که همه معتقدند آن کس هيچ کس نبوده و نيست جز دايي توسط باستان شناسان حوالي شهرک غرب تهران هزاران سال پيش پيدا شده و بدون فوت وقت او را به يکي از تيم هاي حال حاضر ورزش کشور داده اند تا از اسکلت او هم که شده به عنوان يک سرمربي تمام عيار استفاده بشود.

مي گويند اين اتفاق در مقابل اتفاقي که مي خواهيم خدمتتان عرض کنيم هيچ چيز عجيبي داخلش و يا کنارش و يا هيچ جاي ديگرش ندارد، چيزي که خيلي مهم است اين است که کنار اسکلت دايي اسکلت حقيقي که در زمان حيات علي دايي هميشه به عنوان دروازبان به وي کمک مي کرد رويت شده! مي گويند حالت اسکلت حقيقي جوري بوده که انگار زمان گفتن جمله:"دايي من را انتخاب کن چرا که من از بقيه بهترم" از دنيا رفته پي کارش!


کي روش مربي پيداش شد!

گفته مي شود که تيم کاشفان اسکلت فوتبالي هاي هزار سال پيش ايران باستان به ناگاه و در حين عمليات حفاري براي يافتن يک سري چيزهاي درست و حسابي به ناگاه با چيزي برخورد کرده اند که متوجه شدند که اصولا اين چيز چيز درست و حسابي نبوده و نيست. آنها با اسکلت خالق شيرهاي تيم ملي، کي روش برخورد کردند که خدا بيامرز انگار زمان گفتن من اين تيم را بالاخره به جام جهاني مي برم از دنيا رفته پي کارش!

مي گويند باستان شناسان اين جسد را بي خيال شده و رفته اند تاريخ فوتبال هزار سال پيش ايران را مطالعه کردند تا ببينند آيا اين سرمربي بالاخره توانسته ايران رابه جام جهاني ببرد يا خير که متوجه شدند نه تنها نتوانسته ببرد بلکه تيم ايران را در رنکينگ فيفا با چند پله سقوط مواجه کرده بوده!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون