جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2760- تاریخ : 1392/02/04 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 نگـــاه 

نشست خبري "روز معمار" و نخستين مسابقه"دانشجو معمار برتر" برگزارشد؛

دانشجويان علاقمند بورسيه مي شوند

مرکز معماري ايران براي نيل به نظام آموزشي برابر در نظر دارد دانشجويان علاقمند به شرکت در کلاس هاي آموزشي در اين مرکز را بورسيه خود کند.

به گزارش روابط عمومي مرکز معماري ايران؛ مهندس جلال فاطمي ضمن اشاره به "روز معمار" و بزرگداشت مقام شيخ بهايي گفت: مسئله آموزش در دانشگاه ها و نيازهاي دانشجويان از جمله دلايل شکل گيري مرکز معماري ايران در هفت سال پيش بود.

زيرا تعداد فارغ التحصيلان رشته معماري با اساتيد اين رشته آمار هماهنگي نداشتند و همواره خلع آموزش در دانشگاه هاي معماري وجود دارد.

مجتبي فاطمي در ادامه خبر از حضور مرکز معماري ايران با آثار منتشر شده توسط اين مرکز در نمايشگاه بين المللي کتاب را داد و گفت: ما براي رسيدن به مبحث مهم عدالت آموزشي در نظر داريم تا در غرفه مرکز معماري ايران در اين دوره از برگزاري نمايشگاه کتاب فرصتي را فراهم آورديم تا دانشجويان علاقمند به معماري بتوانند از نقاط مختلف کشور از طريق بورسيه به مدت يکسال در مرکز معماري ايران آموزش ببينند.

ثبت نام بورسيه دانشجويان همزمان با برگزاري نمايشگاه کتاب در غرفه مرکز معماري ايران آغاز مي شود البته هيات علمي اين مرکز هم اکنون در حال بررسي و تصميم گيري در مورد ضوابط اين کار است.

دکتر کامران افشار نادري مدرس دانشگاه در ارتباط با مالکيت مادي طراح هاي شرکت کننده در نخستين مسابقه"دانشجو معمار برتر" اظهار کرد: اين مسابقه با اهداف فرهنگي برگزار مي شود و برترين طرح ها در نمايشگاه به نمايش گذاشته مي شوند و برگزيدگان تقدير مي شوند اما استفاده عملي از اين طرح ها صورت نمي گيرد و از اين طرح ها در پروژه هاي عملي استفاده نمي شود اگر بخواهيم اين کار را انجام دهيم با طراحان وارد مذاکره و قرار داد مي شويم.

مهندس هيلا پزشک منش دبير اجرايي نخستين مسابقه "دانشجو معمار برتر" گفت:علاقمندان به شرکت در اين مسابقه مي توانند به آدرس اينترنتي www.iacenter.ir مراجعه کنند و مدارک لازم جهت ثبت نام در مسابقه را ارائه کنند.

شرکت در مسابقه"دانشجو معمار برتر" سه بخش مجزا دارد که علاقمندان مي توانند در صورت تمايل در هر سه بخش شرکت کنند. ثبت در مسابقه از تاريخ 1/12/91 شروع شده و تا 15 خرداد سال جاري علاقمندان فرصت براي ثبت نام و ارائه طرح دارند.

وي ادامه داد: طرح هاي برگزيده در تاريخ30 خرداد ماه اعلام مي شوند و در فرمت مناسب چاپ مي شوند و براي داوري نهايي از 1تا10 تير ماه به هيات داوران اين مسابقه ارائه مي شوند. داوري نهايي مسابقه"دانشجو معمار برتر"نيز در تاريخ11الي20 تير ماه برگزار مي شود و طي مراسمي برگزيدگان تقدير مي شوند.

مهندس رضا نجفيان مدرس دانشگاه و عضو هيات داوران مسابقه"دانشجو معمار برتر" نيز در ادامه اين جلسه گفت:معيار من و همکارانم در تيم داوري مسابقه براساس خلاقيت و نوآوري آثار است و اينکه چقدر طرح هاي ارائه شده متناسب با فضاي شهري بوده و قابليت تعميم و تبديل به ساير ساختمان ها را دارد.

وي ادامه داد: آثار شرکت کننده در مسابقه"دانشجو معمار برتر" طي سه مرحله بررسي مي شوند و اگر پروژه اي تنها مورد توجه يکي از سه داور حاضر نيز باشد کنار گذاشته نمي شود و در نهايت نيز ده پروژه براي نمايش در نمايشگاه و سه پروژه به عنوان اثر برتر مسابقه"دانشجو معمار برتر" انتخاب و تقدير مي شوند.


بزرگداشتي براي پيشگامان نقاشي نوگراي ايران

مراسم بزرگداشتي براي منصوره حسيني، محمود جوادي‌پور و احمد اسفندياري از نقاشان پيشگام هنرنوگراي ايران در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين مراسم به منظور تجليل و بزرگداشت استادان منصوره حسيني و محمود جوادي‌پور از اعضاء جاويد فرهنگستان هنر به همراه استاد احمد اسفندياري از پيشكسوتان نقاشي برگزار مي‌شود.

اين مراسم يكشنبه 22 ارديبهشت ساعت 16 در تالار ايران فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر، پايين‌تر از چهارراه طالقاني ، شماره 1552 برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون