جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2760- تاریخ : 1392/02/04 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 خبر، خبر 

عموهاي فيتيله‌اي براي بچه‌هاي زلزله‌زده جنوب برنامه اجرا مي‌کنند

عموهاي فيتيله‌اي براي همدردي با مردم زلزله زده به بوشهر سفر کردند تا در اين سفر براي بچه‌هاي زلزله زده برنامه اجرا کنند.

محمد مسلمي کارگردان و بازيگر "فيتيله‌اي‌هاي 2" در اين زمينه به مهر توضيح داد: با توجه به زلزله اخير بوشهر به اين استان سفر کرديم تا از خانواده‌ها و بچه‌هاي مناطق زلزله زده دلجويي کنيم.

وي افزود:عموهاي فيتيله‌اي هميشه حتي در موقعيت‌هاي دشوار همراه بچه‌ها هستند به همين دليل اکنون در شهر شُنبه منطقه‌اي که بيشترين تخريب را داشته است مستقر هستيم و به دشتي از ديگر مناطق زلزله‌زده استان بوشهر مي‌رويم تا علاوه بر اجراي برنامه از بچه‌ها و خانواده‌هاي صدمه ديده نيز عيادت کنيم.

وي ادامه داد:در اين سفر به خانه هموطنان بوشهري سر مي‌زنيم و براي بچه‌ها برنامه‌هاي شاد و مفرحي اجرا خواهيم کرد.

مسلمي از پخش گزارش تصويري اين سفر جمعه 6 ارديبهشت از برنامه "فيتيله‌هاي 2" خبر داد.


سازنده فيلم اهانت‌آميز به ساحت پيامبر(ص) مسلمان شد

"ارنود فاندور" از راستگرايان افراطي پارلمان هلند و يکي از سازندگان فيلم اهانت‌آميز به پيامبر (ص)، مسلمان شد.به گزارش(ايسنا)، به نقل از روزنامه سعودي "عکاظ آن لاين" اين سازنده فيلم توهين‌آميز به شخصيت پيامبر(ص) که خشم شديد مسلمانان سراسر دنيا را به دنبال داشت، پس از پذيرش اسلام، به زيارت حرمين شريفين مشرف شد.وي از مسجد پيامبر (ص) زيارت کرد و وقتي به قبر پيامبر رسيد اشک‌هايش جاري شد.او درباره مسلمان شدنش اينگونه مي‌گويد: واکنش مسلمانان به ساخت اين فيلم موهن درباره پيامبر(ص)، بسيار شديد بود، وقتي اين حجم گسترده اعتراضات و انتقادات درباره اين فيلم را ديدم، سوالات بسياري در ذهنم ايجاد شد که چرا مسلمانان به اين ميزان به دين و پيامبر خود عشق مي‌ورزند و رمز اين عشق چيست؟

براي اين‌که جواب سوالاتم را بيابم شروع به تحقيق درباره دين اسلام کردم؛ هر چه پيش مي‌رفتم متوجه مي‌شدم که حزب سابقي که عضو آن بودم چه جرم بزرگي مرتکب شده است. هر چه آگاهي‌ام نسبت به اين دين بيشتر مي‌شد علاقه‌ام نيز به آن افزايش مي‌يافت و تصميم گرفتم خود را به مسلمانان هلند نزديک کنم تا بيشتر با تعاليم اين دين آشنا شوم. در نهايت به اين نتيجه رسيدم که اين دين حق است و مسلمان شدم."فاندور" با زيارت کوه احد، گفت: مطالب بسياري درباره اين مکان و جنگ آن خوانده‌ام و بسيار خوشحالم که امروز در اين مکان هستم.به نوشته‌ي روزنامه، فاندور پس از ديدار با امام جماعت مسجد نبوي، قرار است با امام جماعت مسجد قباء نيز ملاقات کند و پس از آن‌ براي اداي مناسک حج،‌ راهي مکه مکرمه خواهد شد.


به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامي انجام مي شود

عرضه "خاطرات آيت الله سيد محمد خامنه اي" در نمايشگاه کتاب

مرکز اسناد انقلاب اسلامي، کتاب "خاطرات آيت الله سيد محمد خامنه اي" را در بيست و ششمين نمايشگاه کتاب تهران عرضه خواهد کرد.به گزارش ستاد خبري بيست و ششمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، اين اثر در حوزه خاطرات رجال سياسي ايران و به همت جواد کامور بخشايش گردآوري و تدوين شده است.کتاب "خاطرات آيت الله سيد محمد خامنه اي" در برگيرنده خاطرات ايشان از دوران تولد تا پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1357 است. بيست و ششمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، 11 تا 21 ارديبهشت ماه 92 در مصلاي امام خميني (ره) برپا خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون