جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2757- تاریخ : 1392/02/01 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)

 برنامه‌ي نجوم در کانون سنندج برگزار شد:
 رصد ماه و سياره‌ي مشتري 

 
برنامه‌ي رصد ماه و سياره مشتري به همت انجمن نجوم کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان به مناسبت روز نجوم در مرکز شماره 2 کانون سنندج واقع در آبيدر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کردستان، محمدرضاشهابي مربي فرهنگي شماره‌ي 2 کانون سنندج درباره‌ي اين برنامه گفت: پانل آموزشي نجوم عمومي، نمايشگاه عکس و پوسترهاي نجومي، آسمان‌نما، رصد ماه و سياره‌ي مشتري و مسابقه‌ي سوالا نجومي از جمله برنامه‌هاي اين روز بودند.شهابي گفت: اين برنامه از ساعت 17 روز جمعه 30 فروردين شروع شد و در قسمت‌هاي مختلف پذيراي علاقه‌مندان و بازديدکنندگان بود و تا ساعت22 با برنامه رصد و ماه و سياره‌ي مشتري ادامه داشت.

وي خاطرنشان کرد: اين فعاليت علمي با استقبال گسترده و غيرقابل تصور برگزارکنندگان روبه‌رو شد به طوري که اکثر خانواده‌ها تداوم اين‌گونه فعاليت‌هاي علمي را خواستار شدند.محمدرضا شهابي عنوان کرد: بي شک آسمان با تمام پديده‌هاي شگفت انگيزش، هم‌چون خلقتي گمگشته، جاي بسي مشاهده، تفکر و تامل دارد که کانون با برگزاري کلاس‌هاي نجوم سعي در آشنايي بيش‌تر کودکان و نوجوانان با نجوم را دارد.

مربي فرهنگي مرکز شماره 2 کانون سنندج در ادامه پرورش حس کنجکاوي و روحيه جست‌وجوگري در کودکان و نوجوانان، افزايش سطح اطلاعات عمومي کودکان و نوجوانان در زمينه‌ي دانش نجوم، کمک به ترويج فعاليت‌هاي علمي و نجومي در ميان گروه سني کودک و نوجوان و توجه به علم نجوم در راستاي تعميق باورهاي ديني و شناخت اسرار هستي را از جمله اهداف برگزاري کلاس‌هاي نجوم در مراکز کانون استان عنوان کرد.

وي در پايان گفت: اين برنامه با همکاري دانشجويان رشته‌ي فيزيک دانشگاه پيام نور مرکز سنندج و کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون