جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2753- تاریخ : 1392/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 دريچه هنر 

جشنواره فيلم کن با «زولو» پايان مي‌يابد

فيلم تريلر «زولو» در ژانر جنايي، پايان‌بخش شصت‌وششمين جشنواره‌ي فيلم کن خواهد بود.به گزارش (ايسنا)، طبق اعلام مسئولان برگزارکننده شصت‌وششمين جشنواره فيلم کن، جشنواره امسال با فيلم تريلر «زولو» در ژانر جنايي با بازي «اورلاندو بلوم» و «فارست ويتاکر» به کارگرداني «ژروم ساله» به پايان مي‌رسد.

به گزارش هاليوود ريپورتر، در اين فيلم که فيلمنامه آن توسط «ژولين راپنو» نوشته شده و تمامي سکانس‌هاي آن در آفريقاي‌جنوبي فيلمبرداري شده، «اورلاندو بلوم» و «فارست ويتکر» نقش دو پليس را ايفا مي‌کنند که در آخرين روزهاي حکومت رژيم آپارتايد در آفريقاي‌جنوبي درمورد يک جنايت تحقيق مي‌کنند.

ويتاکر سال 1988 براي بازي در فيلم «پرنده» به کارگرداني کلينت ايست‌وود برنده جايزه بهترين بازيگر مرد جشنواره فيلم کن شد.شصت‌وششمين دوره جشنواره کن امسال به مجري‌گري «آئوري تاتو»، بازيگر فرانسوي در مراسم افتتاحيه و اختتاميه برگزار مي‌شود و قرار است فهرست کامل فيلم‌هاي بخش رقابتي در تاريخ 18 آوريل اعلام شود.مراسم افتتاحيه شصت‌وششمين جشنواره فيلم کن روز پانزدهم «مي» با نمايش «گتسبي بزرگ» با بازي «لئوناردو دي‌کاپريو» و به کارگرداني «باز لورمن» برگزار مي‌شود. امسال «استيون اسپيلبرگ»، کارگردان سرشناس هاليوود رياست هيات داوران جشنواره کن را برعهده دارد.


رئيس جمهور "تلفن همراه رئيس جمهور" را ديده‌است

فيلم سينمايي "تلفن همراه رئيس‌جمهور" ساخته علي عطشاني براي اکران دوم نوروز با مميزي در حد حذف چند سکانس روبه‌رو شد.به گزارش مهر، اين فيلم که قرارداد اکران آن در گروه سينمايي آزادي ثبت شده است و قرار بود بعد از فيلم "حوض نقاشي" روي پرده برود، دچار مميزي شد. گويا مسئولان سازمان سينمايي "تلفن همراه رئيس جمهور" را که داراي پروانه نمايش است، دوباره مورد بررسي قرار داده و حذفياتي بر آن اعمال کرده است.

"تلفن همراه رئيس‌جمهور" ساخته علي عطشاني در سي و امين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش درآمد و سيمرغ بهترين بازيگر نقش مکمل زن را هم دريافت کرد. پس از آن قرار بود اين فيلم در ارديبهشت ماه 91 اکران شود و با وجود اينکه تبليغات محيطي و نصب بيلبوردها نيز آغاز شده بود اما از اکران آن جلوگيري شد. پس از آن در خبرها از اين فيلم به عنوان يک اثر توقيفي ياد مي‌شد و حتي شنيده شد، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهوري نيز فيلم را ديده است. در پس از آن ديگر هيچ صحبتي از اکران فيلم نشد تا اينکه چند روز پيش علي اکبري خبر از اکران فيلم در نوروز 92 را داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون