جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2736- تاریخ : 1391/12/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 تازه‌هاي نشر 

عاشقانه‌هاي يک شاعر جوان با نام « ه دو چشم» کتاب شد

اشعار عاشقانه قاسم صرافان با نام «ه دو چشم» توسط انتشارات فصل پنجم وارد بازار کتاب شد. اشعار اين کتاب نگاه ويژه‌اي به غزل عاشقانه دارد.قاسم صرافان در گفت‌وگو با فارس، خبر از انتشار جديدترين کتابش داد و گفت: کتاب « ه دو چشم» مجموعه اشعار عاشقانه من است که توسط انتشارات فصل پنجم منتشر شده است.وي درباره قالب اشعار کتاب اظهار داشت: به جز دو مثنوي که در کتاب آمده است، بقيه اشعار کتاب، غزل است و تقريبا مي‌توان گفت اين کتاب مجموعه غزل‌هاي من است.

وي در پاسخ به اين سؤال که صرفا موضوع اشعار کتاب عاشقانه است يا خير گفت: اشعار موضوعات عاشقانه و آزاد دارند و مادر، پدر، دريا، طبيعت موضوع‌هايي هستند که علاوه بر موضوع عشق، دستمايه سرودن اشعار قرار گرفته‌اند.وي افزود: اشعار کتاب زبان متفاوتي دارند و يک زاويه ديد متفاوت در شعر عاشقانه نشان داده‌اند. ضمن اينکه اشعار از طنز بي‌بهره نيستند و سعي کرده‌ام دست مايه طنزي هم داشته باشند. اما اين طنز نه آن قدر زياد است که کار به سمت طنز و فکاهي برود و نه آن قدر کم رنگ که طنزش ديده نشود.

کتاب «ه دو چشم» را انتشارات فصل پنجم در 80 صفحه منتشر کرده است. آخرين کتاب صرافان «مولاي گندمگون» بود که پيش از اين توسط انتشارات آرام دل منتشر شده بود.


مجموعه شعر «تو ابر شو ببار» به نمايشگاه کتاب مي‌رسد

مجموعه اشعار کوتاه عباس حسين‌نژاد با عنوان «تو ابر شو ببار» از سوي انتشارات سپيده باوران در نمايشگاه بين‌المللي کتاب ارائه مي‌شود.

عباس حسين‌نژاد در گفتگو با مهر از صدور مجوز نشر مجموعه‌اي از اشعار کوتاه خود به نام «تو ابر شو ببار» خبر داد و گفت: اين کتاب در برگيرنده 250 قطعه از اشعار بسيار کوتاه من است که در سه سال اخير سروده شده و به تازگي مجوز نشر آن صادر شده و در نمايشگاه کتاب سال آينده از سوي انتشارات سپيده‌باوران منتشر خواهد شد.

وي با بيان اينکه بخشي از اين اشعار تا پيش از اين در فضاي مجازي منتشر شده است، گفت: سعي من اين بوده که اين اشعار دربرگيرنده نگاه اجتماعي من به پيرامون خودم باشم و البته کوتاه بودن اين اشعار هم بيش از پيش برمي‌گردد به سرودن اشعار به سبک هايکو و نگارش داستان‌هاي ميني‌مال توسط من در سال‌هاي اخير.

وي تاکيد کرد: تلاش من در اين اشعار تلاشي در روايتي عاشقانه از مسائل اجتماعي است که پيرامون من وجود داشته است.

اين نويسنده و شاعر افزود: اشعار اين کتاب، بخشي از سروده‌هاي کوتاه کوتاه من است که با همکاري اميد مهدي‌نژاد و سيدعلي ميرافضلي انتخاب شده و از ميان بيش از 1800 قطعه از اشعار کوتاه سروده من برگزيده شده است.

وي همچنين افزود: يک مجموعه داستان طنز ميني‌مال هم با عنوان «چوپان دروغگو» نوشته‌ام که شامل حدود 25 تا 30 طنز ميني‌مال است. آثار اين مجموعه عمدتاً در جشنواره‌هاي طنز حائز رتبه شده‌اند. کار تصويرسازي اين مجموعه انجام شده و آن را براي چاپ تحويل انتشارات «کاوش قلم» مي‌دهم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون