جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2736- تاریخ : 1391/12/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 9 عادت خوب براي موفق شدن 

 
موفقيت را مي توان در يک کلام آگاهي دانست. هنگامي که شما نسبت به انجام کاري آگاه باشيد و با علم به آن پيشروي کنيد، در واقع در مسير موفقيت گام برمي داريد.

تکنيک هاي پيشروي را دست کم نگيريد. تکنيک هاي پيشروي آگاه تان مي کند که چگونه در اين مسير گام برداريد:

1 - رجز بخوانيد، اما با احتياط!

در بوق و کرنا کردن موفقيت تنها يک دستاورد دارد و آن از بين رفتن احترام شما نزد ديگران است. رجز خواني مهارتي خاص و ويژه است که اگر ظرافت به همراهش نباشد، دستاوردهايش منفي خواهد بود.

با غرور و تکبر از موفقيت ها حرف زدن، موفقيت و شخصيت فرد موفق را لوث مي کند. به عنوان نمونه يکي از ظرافت هاي صحبت کردن از موفقيت براي ديگران اين است که بگوييد با اضافه حقوقي که بابت فروش بيشتر گرفتم به مسافرت رفتم.

2 - روابط عمومي خود را قوي کنيد

روابط عمومي قوي در واقع با هر کسي مثل خودش صحبت کردن است و اين روزها براي اين پديده شرکت ها و نهادها زياد خرج مي کنند.

کسي که روابط عمومي خوبي داشته باشد، مي تواند ديگران را به سمت خود جذب کند و در نتيجه از مزاياي ارتباط با افراد مختلف بهره مند شود و اين خود نوعي موفقيت است.

3 - ظرافت هاي اخلاقي را رعايت کنيد

اخلاق مدار بودن را همه دوست دارند، فرقي نمي کند که از چه فرهنگي باشيد يا چه طرز تفکري داشته باشيد. اما اين وسط يک سري ريزه کاري ها و ظرافت هاي اخلاقي هست که رعايت آنها مي تواند فرد را به جلو براند.

به عنوان نمونه استفاده از کلماتي چون "لطفا" يا "متشکرم"، تعارف براي اول وارد شدن کسي که همزمان با شما مي رسد، محترمانه نگاه کردن به طرف مقابل هنگام صحبت کردن، قطع نکردن صحبت ديگران و مواردي از اين دست ظرافت هايي هستند که باعث جذب ديگران به سمت شما مي شوند.

4 - در جمع هاي عمومي سخنراني کنيد

بزرگترين دستاورد سخنراني يا صحبت کردن در يک جمع عمومي بالا رفتن اعتماد به نفس است. اين هديه ارزشمند قدم اول موفقيت است و مي تواند به شما جرات انجام خيلي کارها را بدهد.

اين کار شروع سختي دارد، اما به محض ورود به فاز عمل نتايجش عيان مي شود.

5 - حلقه ها و شبکه هاي اجتماعي گسترده ايجاد کنيد

آشنا شدن با افراد مختلف از ديدگاه ها و طرز تفکرهاي گوناگون مي تواند فکر ما را باز کند و فکر باز هم تصميم گيري را ساده تر مي کند.

جبهه گرفتن و شمشير را از رو بستن براي کساني که کوچکترين اختلاف سليقه اي با ما دارند، باعث هر چه کوچکتر شدن دنياي اطراف و منزوي شدن شما مي شود و در نتيجه موفقيت را سخت مي کند.

6 - سفر برويد

"بسيار سفر بايد، تا پخته شود خامي!" اين جمله را بسيار شنيده ايد، اما شايد کمتر در آن دقيق شده باشيد. سفر و آشنايي با آدم هاي مختلف و البته شهرها و حتي کشورهاي گوناگون هم ديد شما را وسيع تر مي کند و هم به لحاط روحي مي تواند در پيشبرد اهداف به شما کمک کند.

7 – خوش بين باشيد

خوش بيني و ديدن نيمه پر ليوان را خيلي شنيده ايد، اينکه بتوانيم با همه موانع، مشکلات و معضلاتي که سر راه داريد، بتوانيد ديدگاه و انرژي مثبت خود را به دور از هرگونه شعار دادن حفظ کنيد هم موفق مي شويد و هم برنده!

زندگي سرشار از مشکلات ريز و درشت است، اما آن کسي راه موفقيت را مي يابد که نگاهش نسبت به پديده هاي اطراف از ديگران مثبت تر باشد.

8 - خوش تيپ باشيد

به خود برسيد. اين امر در ظاهر کاري لوکس و در فرهنگ عامه لوس بازي محسوب مي شود، اما واقعيت اين است که وقتي شما سعي کنيد خوش تيپ باشيد، خوب لباس بپوشيد و به خود برسيد، يا به عبارت ديگر از ظاهر خود رضايت داشته باشيد، اين امر در روحيه تان تاثير گذار خواهد بود و به موفقيت کمک مي کند.

9 - به روز باشيد

سعي کنيد اطلاعات خود را به روز و تر و تازه نگه داريد. لازم نيست در هر مورد و پديده اي صاحب نظر باشيد و داد سخن دهيد، اما همين که اطلاعات پايه اي از آن داشته باشيد، کفايت مي کند.اهميت اين موضوع به ويژه درباره علوم و مسائلي که به کارتان ارتباط مستقيم دارد، بيشتر مي شود.

سيمرغ


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون