جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2727- تاریخ : 1391/12/08 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 دنياي هنر 

براي کودکان جمهوري آذربايجان

"غنچه ها"ي نوروزي در شبکه سحر مي شکفند

نوروز 92 برنامه "غنچه ها" از سيماي آذري براي کودکان با حال و هواي عيد و سال جديد پخش خواهد شد.به گزارش روابط عمومي شبکه جهاني سحر، "غنچه ها" به تهيه کنندگي فرزانه ديبايي با موضوعات مرتبط با نوروز و سال جديد براي کودکان سيماي آذري از اين شبکه به روي آنتن مي رود.ويژه برنامه کودک سيماي آذري اين شبکه که هر روز بعدازظهر به صورت زنده و مستقيم از دکور مخصوص آن در استوديوي پخش کانال 1 شبکه سحر روي آنتن مي رود، در ايام سال نو با کودکان جمهوري آذربايجان همراه مي شود تا رنگ و بوي آيين باستاني نوروز را با آيتم هاي مفرح خود به خانه هاي تماشاگرانش ببرد.

داستان هاي نمايشي «غنچه ها» با حضور مادر، خاله و دو عروسک به نام‌هاي "عطا" و "وفا"در يک خانه اتفاق مي افتد. متون نمايشي اين برنامه توسط مرجان مروستي نوشته شده و پس از تطبيق دادن آنها با ويژگي‌هاي مخاطبان کودک اين برنامه به مترجم سپرده مي شوند و در نهايت بازي بازيگران و عروسک گرداني عروسک‌هاي برنامه، بخش نمايشي غنچه ها را شکل مي‌دهد.


مجيد اخشابي:

روز درختکاري اهالي هنر را به‌هم پيوند مي‌زند

دبير جشن بزرگ هنرمندان ايران ،جشن بزرگ هنرمندان ايران را فرصتي براي پيوند هنرمندان با يکديگر دانست.به گزارش خبرنگار مهر، اخشابي با اشاره به اين که جشن بزرگ هنرمندان ايران 15 اسفند ماه مصادف با روز درختکاري به ميزباني سالن اجلاس برج ميلاد برگزار مي‌شود، افزود: براي اولين‌بار است که تصميم گرفتيم تمامي اهالي هنر را صرفا براي يک ديدار دوستانه و هنري دور هم جمع کنيم و مي‌خواهيم با اين کار پايه‌گذار يک جشن هميشگي در روز درختکاري باشيم.

وي درباره انگيزه برپايي چنين جشني اظهار کرد:ايده برگزاري اين جشن سال‌ها پيش در ذهن من شکل گرفت. فکر کردم وقتي همه هنرمندان تنها به بهانه‌هاي مسابقه و رقابت دور هم جمع مي‌شوند و بزرگترين گردهمايي آنها در مجالس ترحيم است، حال چرا نبايد به بهانه‌هاي ديگر از جمله تحکيم مهر و دوستي دور هم جمع شوند. همين موضوع سبب شد تا طرحي را براي گردهمايي هنرمندان آماده کنم و به مراکز فرهنگي کشور بفرستم تا بتوانم بدين طريق جشن را برگزار کنم.

دبير اين جشن با بيان اين که زمان برگزاري برنامه از ساعت 18:30 تا 22 است، افزود: با برخي از پيشکسوتان براي حضور در اين جشن صحبت کرده‌ايم که قول همکاري داده‌اند و البته قرار شده پنج تمبر هنرمندان بزرگ کشور در اين جشن ارائه شود اما هنوز نام آن هنرمندان مشخص و قطعي نيست؛ هر چند که سعي کرده‌ايم از تمامي طيف‌ها باشند.


"همراه سفر" در جشنواره همراه تهران

عکس ها و فيلم هاي با موضوع "سفر و گردشگري" که با موبايل گرفته شده اند در جشنواره همراه تهران داوري مي شوند.به گزارش ستاد خبري اولين جشنواره فيلم و عکس همراه تهران ، در روزهاي پاياني سال و در آستانه برنامه ريزي خانواده ها براي سفرهاي نوروزي،دبيرخانه جشنواره فيلم و عکس همراه تهران هديه نوروزي خود را براي عکس ها و فيلم هاي موبايلي که با موضوع "سفر و گردشگري " گرفته شده اند اعلام کرده است.علاقه مندان مي توانند تا 17 فروردين 1392 عکس ها و فيلم هاي موبايلي خود را از طريق سايت جشنواره به نشاني www.tfpf.mobi براي حضور در اين بخش ارسال کنند.آثار برگزيده همزمان با برپايي جشنواره در معرض ديد عموم قرار مي گيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون