جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2714- تاریخ : 1391/11/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 معاون تاليف آموزشي آموزش و پرورش:
 کتابهاي جديد سوم و هفتم به زودي زير چاپ مي‌روند 

 
معاون تاليف و توليد مواد و رسانه‌هاي آموزشي سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش گفت: براساس برنامه، کتاب‌هاي جديدالتاليف سوم ابتدايي و اول متوسطه (هفتم) در ماه‌هاي آينده اعتباربخشي مي‌شود و اصلاحات لازم طي مراحل آماده سازي براي چاپ ارسال خواهد شد.

حميدرضا کفاش در گفتگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره تغيير محتواي کتاب‌هاي سوم دبستان و تاليف اول‌راهنمايي براي سال تحصيلي آينده، افزود: در ادامه تغييرات پايه دوم و در جهت همسوسازي برنامه درسي براساس محورهاي تعيين شده از سند برنامه درس ملي، کتاب‌هاي درسي پايه سوم تغييرخواهندکرد. وي با اشاره به جايگاه سند برنامه درس ملي براي توليد و تدوين کتاب‌هاي درسي، ادامه داد: با توجه به نظر به عدم ابلاغ رسمي برنامه درسي ملي به دفتر تاليف، کتاب‌هاي درسي اول، دوم و سوم دبستان بر اساس محورهاي تعيين شده از سند برنامه درسي ملي تغيير خواهند کرد.

کفاش تصريح کرد: اين محورها عمدتا از جدول صلاحيت‌هاي مشترک يادگيري انتخاب و به گروه‌هاي درسي ابلاغ شده تا در قالب روش‌هاي ياددهي يادگيري، تغيير و در سازماندهي محتوا و انتخاب موضوعات درسي اعمال شود.

معاون تاليف و توليد مواد و رسانه‌هاي آموزشي آموزش و پرورش درباره موضوع سخت بودن کتاب رياضي ششم ابتدايي و لزوم بازنگري اين درس براي سال آينده به ايسنا گفت: کتاب‌هاي درسي همواره بر اساس بازخوردها و نظرات معلمان و کارشناسان بررسي و اصلاحات لازم در مورد آنها انجام مي‌شود که اين فرايند در مورد کتاب رياضي پايه ششم نيز اتفاق خواهد افتاد و در خصوص درس رياضي پايه ششم نيز نتايج ارزشيابي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در حال اجراست که مورد نظر قرار خواهد گرفت. وي با اشاره به جايگاه رسانه‌هاي آموزشي و کمک آموزشي در روند آموزش دانش‌آموزان نيز گفت: براي مواد آموزشي جديد بيش از گذشته براي استفاده از رسانه‌هاي آموزشي و کمک آموزشي، جايگاهي مشخص از جمله استفاده از فيلم‌هاي کوتاه در ساعت درس تفکر و پژوهش، استفاده از فيلم‌هاي مناسب براي تدريس بخش‌هاي مختلف علوم و توصيه‌هاي اکيد به معلمان در استفاده از منابع کتابخانه‌اي، ابزار و وسايل مختلف آموزش رياضي معلم تعريف شده که مولفه‌ها براي عملياتي کردن سياست جايگزيني بسته آموزشي به جاي کتاب درسي است.

به گفته کفاش براساس برنامه تعيين شده، کتابهاي جديدالتاليف در سوم ابتدايي و اول متوسطه (هفتم) در ماه‌هاي آينده اعتباربخشي مي‌شود و اصلاحات لازم بر اساس نتايج آن به عمل خواهد آمد و پس از طي مراحل آماده سازي براي چاپ ارسال خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد: عنوان کتاب‌هاي جديدالتاليف، تعداد کتاب‌هاي جديد، نوع محتوا و وضعيت چاپ و نشر کتاب‌هاي درسي در حال حاضر و آينده بر اساس سياست همسوسازي، عناوين برنامه درسي در پايه سوم ابتدايي، همان عناوين سال‌هاي قبل خواهند بود که اين عناوين شامل رياضي، علوم، فارسي، هديه‌هاي آسماني، قرآن، مطالعات اجتماعي، تربيت بدني و هنر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون