جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2673- تاریخ : 1391/09/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 از گوشه و كنار 

كسب رتبه اول كشوري در مسابقات سرود دانش‌آموزي

دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه عمار ناحيه يك اصفهان موفق به كسب رتبه اول كشوري در رشته سرود شدند. به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان، دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه عمار ناحيه يك اصفهان موفق به كسب رتبه اول كشوري در رشته سرود شدند.

جشنواره سرود از جمله مسابقات سي امين جشنواره فرهنگي وهنري دانش آموزان برگزيده سراسركشور مي‌باشد كه از بين تمام گروه هاي شركت كننده از سراسر كشور در اين رشته نمايندگان استان اصفهان حائز رتبه اول شدند .اين جشنواره دركنار مضجع شريف علي بن موسي الرضا (عليه السلام ) برگزارگرديد.


غلامرضا گوهري:

بايد تلاش كرد با برنامه ريزي صحيح افراد علاقمند و مستعد وارد رشته هاي فني و حرفه اي شوند

مشاروزيرآموزش و پرورش گفت: در هفته مشاغل بايد با افزايش سطح اطلاعات دانش آموزان، افراد علاقمند و مستعد را در رشته هاي فني جذب كرد. به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش منطقه كهريزك، غلامرضا گوهري مشاور وزير آموزش و پرورش و هئيت همراه در راستاي اهداف برنامه ي توسعه ي پنجم در خصوص گسترش مراكز فني و حرفه اي و كاردانش، از هنرستان فني حرفه اي شهيد گلشني اين منطقه بازديد كرد. در ابتداي ورود و مشاهده تصوير شهيد گلشني، ضمن اداي احترام به شهدا و قرائت فاتحه با همراهي مديرهنرستان از تعدادي از كارگاهها از جمله كارگاه صنايع چوب، كارگاه اتومكانيك، كارگاه برق و كارگاه متالورژي بازديدكرده و با هنرآموزان گفتگوكرد. سپس در جمع معلمان با اشاره به توسعه مراكزفني‌حرفه اي و جذب هنرجو گفت: بايد تلاش كرد با تبليغات و برنامه ريزي صحيح خصوصا در هفته مشاغل اطلاعات دانش آموزان را افزايش‌داد تا افرادعلاقمند و مستعد وارد رشته هاي فني وحرفه اي شوند. دانش آموزي كه از هنرستان فارغ‌التحصيل‌مي‌شود، نگراني براي خانواده و دولت و از همه مهمتر براي خودش ندارد. وقتي هنرجو كاريادگرفت، مي تواند كارآفريني كند. ما بايد بچه‌ها را به اين باور برسانيم اگر كار يادبگيرند در آينده موفق خواهندبود ودرآنها ايجاد انگيزه كنيم. وي در قسمت ديگري ار صحبت هايش ضمن بيان اهميت نگهداري از وسايل و امكانات كارگاه گفت: در شروع كار به هنرجوها يادبدهيم نسبت به ابزاركار تعهد داشته باشند. اين هنرستان در زميني بالغ بر40 هزار مترمربع بنا شده و داراي كارگاههاي متعدد مي باشد.


گينس منتشرکرد؛

پيرترين معلم جهان با سابقه 47 سال تدريس

سايت رکوردهاي جهان (گينس) پيرترين معلم جهان با 47 سال سابقه تدريس در کشور استراليا را معرفي کرد. به گزارش سرويس آموزش وپرورش پانا، پيرترين معلم جهان در شهر سيدني و در کشور استراليا با حدود 100 سال سن زندگي مي کند.

پدر جفري اشنايدر ( Geoffrey Schneider ) که معلم و کشيش مدرسه جوانان کالج سنت الويسيوس در شهرسيدني استراليا است با 47 سال سابقه تدريس هم اکنون نيز در جشن تولد 100سالگي خود قصد بازنشستگي ندارد و رکورد پيرترين معلم در حال کار جهان را از آن خود ساخته است.سايت رکوردهاي جهان (گينس) اطلاعات پيرترين معلم جهان را منتشرکرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون