جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2658- تاریخ : 1391/09/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 اخبـــــــــار 

همزمان با ايام محرم برگزار مي شود:

نمايشگاه خط چليپا

نگارخانه آبي فرهنگسراي اميد از تاريخ 8 آذر ماه به مدت ده روز ميزبان آثار خوشنويسي محمد شرف الاسلامي مي باشد. به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 13در اين نمايشگاه تعداد 15 تابلو خوشنويسي خط چليپا بر گرفته از آثار ادبي محتشم کاشاني در رساي امام حسين (ع) در معرض ديد عموم قرار مي گيرد. علاقه مندان مي توانند جهت بازديد از اين نمايشگاه درزمان ياد شده از ساعت 9 الي 19 به آدرس ميدان امام حسين،خيابان 17 شهريور خيابان خشکبارچي فرهنگسراي اميد مراجعه و يا براي کسب اطلاعات با تلفن 33355203 تماس حاصل نمايند.


جشنواره ملي فيلم و عکس مسافر کربلا  برگزار مي شود

با اتمام کار ساخت حرم مطهر حضرت اباعبدا... الحسين توسط هنرمندان و صنعتگران ايراني، اين ضريح با گذر از 5 استان قم، تهران، مرکزي، لرستان و خوزستان از کشور ايران به کربلاي معلي مي رود.هاشم ميرزاخاني رئيس هيئت مديره و مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران با اعلام اين خبر گفت: به منظور ثبت لحظات ماندگار از اين سفر معنوي و به نمايش گذاشتن شور حسيني ملت ايران و همراهي هنرمندان با مردم 5 استان کشور که ضريح مطهر سومين امام شيعيان را بدرقه مي نمايند، انجمن سينماي جوانان ايران اقدام به برگزاري جشنواره فيلم و عکس با عنوان "مسافر کربلا" مي نمايد.

مديرعامل انجمن در ادامه افزود: آثار رسيده به دبيرخانه چشنواره توسط هيئت داوران مورد بررسي قرار خواهد گرفت و نفرات اول تا سوم در دو بخش فيلم و عکس ضمن دريافت ديپلم افتخار از سفر معنوي به عتبات عاليات بهره مند خواهند شد.ميرزاخاني در پايان گفت: اين آثار به شکل ويژه در پنجمين جشنواره ملي نماز و نيايش به روايت دوربين که از 2 تا 5 بهمن ماه در قم برگزار مي شود به نمايش درخواهد آمد و سپس به شکل چرخشي توسط دفاتر استانهاي تهران، مرکزي، لرستان و خوزستان به نمايش درمي آيد.قابل ذکر است محدوديتي در ارسال آثار تهيه شده با دوربين هاي حرفه اي و يا موبايل وجود ندارد.روابط عمومي انجمن در پايان خاطر نشان کرد اطلاعات تکميلي و فرم شرکت و ساير اطلاعات متعاقباً از سوي دبيرخانه جشنواره اعلام مي شود.


از سوي دبيرخانه مركزي جشنواره هاي حوزه هنري اعلام شد:

ثبت بيش از هزار و 300 اثر در دبيرخانه جشنواره عكس «ما مي توانيم»

دبيرخانه مركزي جشنواره هاي حوزه هنري از ثبت هزار و 313 اثر در اين دبيرخانه خبر داد و اعلام كرد هنرمندان عكاس فقط تا پايان 15 آذر ماه فرصت دارند تا آثارشان را به اين دبيرخانه ارسال كنند. به گزارش روابط عمومي ششمين جشنواره عكس «ما مي توانيم»، بنا بر اعلام دبيرخانه مركزي جشنواره هاي حوزه هنري از ابتداي اعلام فراخوان اين جشنواره تاكنون تعداد هزار و 313 اثر از سوي 179 نفر در سامانه مركز محافل و جشنواره هاي حوزه هنري به ثبت رسيده است.

بر اساس اين گزارش، در اين فراخوان آمده كه عكس‌هاي ارسالي بايد اميد، تلاش فردي و جمعي، همكاري و تعاون در پيشرفت هاي تكنولوژي، صنعتي و معنوي اخلاقي و مادي را به ثبت برسانند.بنا بر اعلام دبيرخانه دائمي جشنواره هاي حوزه هنري، عكاسان تا پايان وقت اداري روز چهارشنبه مورخ 15 آذر ماه فرصت دارند براي تكميل فرم شركت در جشنواره به سايت www.artfest.ir مراجعه كنند. همچنين مي توانند براي كسب اطلاعات دقيق تر درباره شرايط شركت در ششمين جشنواره عكس «ما مي توانيم» با شماره تلفن 5-84172204 تماس بگيرند. شايان ذكر است، ششمين جشنواره عكس «ما مي توانيم» بهمن ماه سال جاري برگزار مي شود.


کشف آثار سرقت شده از موزه‌ي «المپيا» در يونان

76 اثر تاريخي سرقت شده از موزه «المپيا» در يونان در ماه فوريه کشف شدند.به گزارش (ايسنا)، با گذشت ماه‌ها از سرقت مسلحانه ده‌ها اثر تاريخي از موزه‌اي در شهر «المپيا» - زادگاه مسابقات المپيک - در يونان که به استعفاي وزير فرهنگ اين کشور انجاميد، پليس يونان از کشف اين آثار خبر داد.به گزارش الجزيره، نيروهاي پليس يونان روز جمعه در شهر «پاتراس» در غرب اين کشور موفق شدند سه مرد يوناني را که در اين سرقت دست داشته‌اند دستگير کرده و پس از بازجويي از آنها 76 اثر تاريخي متعلق به موزه المپيا را که در مزرعه‌اي در نزديکي موزه دفن شده بود، پيدا کنند.

براساس گزارش‌ها، در زماني که يکي از سارقان قصد فروش يک انگشتر طلا متعلق به عصر برنز با قدمت 3200 ساله به مبلغ يک ميليون يورو را داشت، ماموران مخفي پليس در پوشش خريدار با وي تماس برقرار کرده و سارق مذکور و سپس دو همدست وي را بازداشت کرده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون