جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2656- تاریخ : 1391/09/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 سرپرست سازمان بسيج دانش‌آموزي خبر داد:
 متن آموزشي درس آمادگي دفاعي تغييركرد 

 سرپرست سازمان‌بسيج دانش‌آموزي با اشاره به برخي تحولات در درس آمادگي‌دفاعي دانش‌آموزان گفت: يکي از محورهاي تحول در اين درس متن آموزشي بود که با همکاري سازمان تأليف و تدوين کتب آموزشي، کتاب جديد سال سوم راهنمايي چاپ گسترده يافت.

به گزارش خبرگزاري پانا، سرهنگ حسين ممتحن مسئول سازمان بسيج دانش آموزي در حاشيه نمايشگاه دستاوردهاي سه‌ساله سازمان بسيج‌مستضعفين گفت: اين سازمان با تحول در برنامه هاي آيه هاي تمدن، درس آمادگي دفاعي، ترويج گفتمان‌ولايت، خدمات‌علمي، فرهنگي و آمادگي‌دفاعي را به‌طور گسترده، فراگير و پرحجم به دانش‌آموزان ارائه‌مي‌دهد و اينگونه اقدامات از اولويت‌هاي‌اساسي سازمان بسيج دانش‌آموزي است‌. سرهنگ‌ممتحن با اشاره به برنامه آيه‌هاي‌تمدن خاطرنشان کرد: برنامه تحولي اين برنامه را در ابعاد افزايش‌حجم، برنامه‌ريزي‌آموزشي، خدمات‌علمي و مشاوره‌تحصيلي طرح‌ريزي‌کرده و از سال‌تحصيلي‌جاري به مرحله اجرا درآورده‌ايم. وي با اشاره به شناسايي و انتخاب واجد شرايط براي رقابت در اين برنامه‌علمي‌آموزشي تصريح‌کرد: بيش از 164هزارنفر دانش‌آموز در مرحله‌اول آزمون تعيين‌سطح شرکت‌کردند که با برگزاري مرحله‌دوم اين آزمون، انشاءالله به زودي خدمات‌علمي، آموزشي و مشاوره تحصيلي بسيج دانش آموزي را از سال چهارم دبيرستان به ديگر پايه‌هاي تحصيلي از دوم راهنمايي تا سوم دبيرستان گسترش خواهيم‌داد‌.

مسئول سازمان بسيج دانش‌آموزي با اشاره به طرح تحول در درس آمادگي‌دفاعي گفت: يکي از محور‌هاي تحول در اين درس متن‌آموزشي بود که با همکاري سازمان تأليف و تدوين کتب آموزشي، کتاب جديد سال سوم راهنمايي چاپ گسترده‌يافت و همچنين کتاب‌جديد سال‌دوم دبيرستان نيز امسال در هفت‌استان به صورت آزمايشي تدريس ميگردد.

برگزاري مسابقه نرم‌افزاري"نجم الهدي"

سرهنگ ممتحن با اشاره به تحول در شيوه و روش نشر و ترويج گفتمان ولايت به عنوان گفتمان اصلي انقلاب اسلامي به برگزاري مسابقه نجم‌الهدي اشاره و افزود: اين مسابقه با بهره گيري از نرم افزارهاي چندرسانه اي با دو شيوه ديجيتالي و مکتوب و با غناي محتوايي کم نظيري به دانش آموزان ارائه مي شود. وي از اختصاصي و منحصربه فردبودن اين نرم‌افزار چندرسانه اي براي انتقال اثربخش منويات ولايت به جامعه دانش‌آموزي کشور خبر و گفت: مطالبي که از فرمايشات حضرت امام(ره) و مقام معظم‌رهبري«مدظله العالي» انتخاب‌شده‌است، تماما متناسب با نياز دانش‌آموزان به عنوان مديران و آينده سازان انقلاب اسلامي است و در اين هفته با عنوان نجم الهدي2 در تمامي کشور توسط حوزه ها و واحدهاي بسيج دانش آموزي مدارس قابل تهيه است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون