جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2650- تاریخ : 1391/08/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)

 كوتاه از هنر 

«پينوکيو»ي تيم برتن فيلمنامه‌نويس پيدا کرد

تيم برتن با انتخاب جين گلدمن براي کار نگارش فيلم‌نامه نسخه جديد «پينوکيو»، پيش توليد تازه‌ترين ساخته سينمايي خود را شروع کرد.به گزارش فارس، جين گلدمن قبل از اين فيلم‌نامه فيلم‌هاي موفقي مثل «زن سياه‌پوش» و «مردان ايکس: کلاس اول» را نوشته است.کمپاني برادران وارنر تهيه‌کننده نسخه جديد سينمايي و زنده قصه ‌کلاسيک «پينوکيو» است و رابرت داوني جونيور در آن بازي خواهد کرد.انتخاب داوني جونيور براي ايفاي يکي از دو نقش اصلي فيلم (يعني پدر ژپتو) باعث تعجب و شگفتي تحليل‌گران سينمايي شده است.اين تحليل‌گران مي‌پرسند آيا جاني دپ (بازيگر محبوب و هميشگي فيلم‌هاي تيم برتن) با اين پروژه همکاري خواهد داشت يا خير.تيم برتن در رابطه با انتخاب جين گلدمن‌گفته است:«او در کار خود وارد است و نيازي به بازنويسي فيلم‌نامه نخواهيم داشت.»

گلدمن فيلم‌نامه اقتباسي خود را بر اساس قصه معروف و قديمي کالرو کولودي مي‌نويسد و قرار است اين فيلم‌نامه، حال و هوايي امروزي داشته باشد.

قصه فيلم درباره يک عروسک چوبي به نام پينوکيو است که بر اساس آرزوي نجار پيري که او را ساخته، جان مي‌گيرد و زنده مي‌شود.اما پينوکيو بر اثر دوستي با گربه نره و روباه مکار دست به کارهاي خلاف و ناشايست زيادي مي‌زند و با هر دروغي که مي‌گويد، بيني‌اش درازتر مي‌شود.قبل از جين گلدمن، قرار بود برايان فولر فيلم‌نامه نسخه جديد «پينوکيو» را بنويسد. ولي تهيه‌کنندگان فيلم و تيم برتن از طرحي که وي نوشت راضي نبودند.

هنوز زماني براي شروع کار فيلم‌برداري «پينوکيو»ي جديد اعلام نشده است و رقم هزينه توليد آن هم مشخص نيست.


کلام امام حسين(ع) در فيلم "روز رستاخيز"

بخش هايي از فراز سخنان امام حسين(ع) در فيلم"روز رستاخيز" به کارگرداني احمدرضا درويش به مناسبت فرارسيدن ماه محرم و ايام عزاداري تاسوعا و عاشورا رسانه اي شد.به گزارش ايرنا، بخشي از فيلمنامه فيلم "روز رستاخيز" که با موضوع زندگي حضرت ابوالفضل العباس(ع) که اکنون مراحل فني را سپري مي کند، توسط کارگردان سينما روز شنبه در اختيار رسانه ها قرار گرفت.

در بخش هايي از فيلمنامه اين اثر سينمايي عاشورايي آمده است:

تصاوير در شکلي ترکيبي و گردشي، از طواف زائران به دورِ کعبه تأثير گرفته، همراه با صداي امام حسين(ع) با هم پيوند مي خورند.

- بکير در ميان زائران به گرد خانه کعبه در حال طواف است.

تصوير به صورت عمود و از زاويه بالا خانه کعبه را نشان مي دهد. زائران در حال طواف به دورِ کعبه هستند. مشعل داران در نقاط مختلف ايستاده اند. ستاره هاي بيشمار در آسمان به دورِ ماه در گردش هستند، انگار ستاره ها، ماه را طواف مي کنند. صداي امام حسين(ع) به گوش مي رسد.

- صداي امام حسين(ع):

اي خدايي که براي رهايي بشر از بندهاي جهل و خودکامگي تورات را بر موسي، انجيل را بر عيسي و قرآن را بر محمد نازل کردي ...، انسان را به توحيد، نبوت، عدالت و جهاد در برابرِ ظلم و بيداد بشارت دادي و بر اسارت پابرهنگان خط بطلان کشيدي، من حسين ابن علي، فرزند پيامبرت شکايت بر تو آورده ام که غاصبان قدرت، فرمان تو را در پناه شمشير و تزوير و درهم به طاق سيان کوبيده اند. آنان خير را با شر، حق را با باطل، عدل را با ستم، توحيد را با شرک، جهاد را با جنايت و خلافت را با سلطنت درآميخته اند. اي زائران خانه خدا، من، به پيروي از سيره جدم رسول خدا و عمل به تعاليم قرآن به مکه آمده ام تا حقيقت کعبه را با جهاد درآميزم و حجت را بر شما تمام کنم ... .

در فيلم "روز زستاخيز" پوريا پورسرخ، حسن پورشيرازي، فرهاد قائميان، بابک حميديان، بهادر زماني، انوشيروان ارجمند، علي جاويدفر، انوش معظمي، حميد جديدي، ميرطاهر مظلومي، شقايق فراهاني، مهتاب کرامتي، ليلا بلوکات و زهره حميدي به همراه جمعي از بازيگراني از سوريه، عراق، کويت و انگليس نقش آفريني مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون