جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2625- تاریخ : 1391/07/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 نگـــاه 

به بهانه سالگرد تاسيس موسسه فرهنگي هنري شيرين؛

گسترش هنرهاي تجسمي ايران در جهان

حمايت از هنرمندان جوان و نيز هنرجويان هنرهاي تجسمي و نمياش آثار هنرمندان ايران در جهان از مهمترين اهداف موسسه فرهنگي هنري شيرين است.شيرين پرتويي، رئيس موسسه فرهنگي شيرين در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: موسسه فرهنگي هنري شيرين از سال گذشته 25 مهرماه فعاليت خود را آغاز كرده است.

وي اظهار داشت: در طول يك سال كه از فعاليت اين موسسه مي گذرد برنامه هاي گسترده اي را داشته و نمايشگاه هاي متعددي در اين موسسه برگزار شده است.رئيس موسسه فرهنگي هنري شيرين گفت: در پي برگزاري نمايشگاه هاي متعدد در بخشي از اين موسسه كه با عنوان نگارخانه شيرين است كلاس هاي آموزشي نيز با حضور اساتيد برجسته هنرهاي تجسمي در اين موسسه برگزار مي شود.

وي در ادامه تصريح كرد: هنرجويان فراوانيدر رشته هاي مختلف عكاسي، نقاشي، گرافيك، كاشي و سراميك، جواهر سازي، از اين موسسه فارغ التحصيل شده اند.وي در ادامه گفت: در هر دوره آموزشي در رشته هاي مختلف اين كلاس ها نمايشگاهي از آثار فارغ التحصيلان اين موسسه در نگارخانه شيرين برگزار مي شود.

*كشف استعدادهاي هنري در بين جوانان

وي درباره هدف از تاسيس اين موسسه فرهنگي هنري گفت: يكي از مهمترين اهداف تاسيس موسسه فرهنگي - هنري شيرين حمايت از هنرمندان نسل جوان و نيز كشف استعدادهاي هنري در ميان هنرجويان بوده است در حقيقت در اين عرصه فرصتي فراهم مي شود تا هنرجويان بيشتر به گرايش هاي هنري خود بپردازند و به صورت تخصصي به فراگيري هنر مربوطه بپردازند.

*گسترش هنر ايران در جهان

پرتويي گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته بسترسازي در جهت نمايش آثار هنرمندان ايران در اقصي نقاط جهان صورت گرفته است.رئيس موسسه فرهنگي، هنري شيرين گفت: در موسسه فرهنگي،‌هنري شيرين با دو سالن نمايش آثار تاكنون نمايشگاه هاي متعددي را از آثار هنرمندان برجسته ايران در رشته هاي مختلف هنرهاي تجسمي داشته ايم.


نمايشگاه «پيش‌تنيدگي» در گالري ماه

نمايشگاه گروهي «پيش‌تنيدگي» با آثاري از پنج نقاش زن، اين هفته در گالري ماه افتتاح مي‌شود.به گزارش (ايسنا)، اين نمايشگاه مجموعه‌اي است به نمايشگاه گردانيِ «وحيد شريفيان» از نقاشي‌هاي پنج هنرمند زن جوان که بدون اينکه مستقيماً و با تکيه بر کليشه‌هاي مرسوم سياست و فمينيسم، دردهاي اجتماعي را بازنمائي کنند، نقاشي مي‌کنند و پيش از حرف، نقاشي را در کارشان مي‌بينيم.

اضطراب اما در فحواي کار همه اين پنج هنرمند به خوبي قابل مشاهده است.»اين نمايشگاه شامل آثار هنرمنداني چون آرشين اکشته، ثريا شرقي، سيمين جليليان،‌ مريم حسيني، و ياسمن صفا است.آرشين اکشته، کارشناس روانشناسي باليني،‌ کارشناسي نقاشي و کارشناسي ارشد تصويرسازي دارد و تاکنون يک نمايشگاه انفرادي در گالري سبک داشته و در نمايشگاه‌هاي گروهي در گالري برگ،‌ کافه گالري تماشاخانه ايرانشهر و گالري مميز، گالري دي و يک نمايشگاه گروهي نقاشي در فلورانس حضور داشته است.

ثريا شرقي نيز کارشناسي نقاشي دارد و در سه نمايشگاه گروهي در اصفهان و گالري آران شرکت داشته و در پرفورمنس ياقوت سرخ نيز همکاري کرده است.


بمناسبت بزرگداشت استاد فربد نيا؛

نمايش آثار استاد پس از 4 دهه در نگار خانه برگ

نگارخانه آثار به مناسبت برگزاري بزرگداشت استاد محمد فربدنيا پس از چهار دهه آثار اين هنرمند را به نگار خانه برگ به امانت سپرد.اختر سياحتگر، مدير نگارخانه آثار، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ؛درباره برگزاري نمايشگاهي از آثار هنرمند فقيد مجسمه سازي، سفال كشورمان، گفت: استاد فربدنيا از جمله هنرمندان برجسته هنرهاي تجسمي كشورمان بود كه در طول حيات خود فعاليت گسترده اي در جهت معرفي بيشتر هنرهاي تجسمي ايران به ويژه هنر سفال و سراميك و مجسمه سازي ايران داشت.

وي خاطر نشان كرد: بخشي از آثار اين استاد فقيد در گنجينه نگارخانه آثار نگهداري مي شود و اين آثار جز گنجينه اصلي نگارخانه آثار محسوب مي شود.وي خاطر نشان كرد: در كنار اين آثار بخشي از عكسهاي اين هنرمند فقيد نيز نگهداري مي شود.وي گفت: فربد نيا جز هنرمنداني بود كه بيشتر به خلق اثر مي پرداخت و عليرغم آنكه نزديك به چهار دهه از درگذشت وي مي گذرد اما شيوه و تكنيك اين هنرمند فقيد مورد توجه هنرمندان معاصر است در حقيقت شيوه خلق آثار وي فربد نيا هم چنان تازگي دارد.وي تصريح كرد: بزرگداشتي براي فربد نيا به منظور ياد آوري و مروري بر آثار وي درنگارخانه برگ برگزار شده است كه در پي آن نمايشگاهي از آثار اين هنرمند از سوي نگارخانه آثار به نگارخانه برگ به امانت سپرده شده است.

سياحتگر گفت: برگزاري نمايشگاه استاد فقيد سفال و سراميك و مجسمه سازي كشورمان از سوي نگارخانه آثار برگزار شده است.مدير نگارخانه آثار خاطر نشان كرد: نمايشگاه آثار استاد فربد نيا از روز 25 هر به مد 10 روز درنگارخانه برگ ادامه خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون