جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2607- تاریخ : 1391/07/06 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 در حاشيه اجراي كنسرت در دبستان طلوع مهر،
 آشنايي با خانه كودك و نوجوان فروغ محبت مشهد در گفتگو با غزاله لطفي مدير عامل اين موسسه 

خبرنگارشاپرك- نغمه علي بيك زاده

دبستان پسرانه طلوع مهر از ساعت 19تا 23 مراسم خيريه اي برگزاركرد كه يكي از برنامه هاي جذاب آن اجراي موسيقي توسط كودكان و نوجوانان خانه كودك و نوجوان فروغ محبت بود. مديرعامل خانه كودك و نوجوان فروغ محبت در مصاحبه با شاپرك گفت: ما يك سازمان مردم نهاد و يك خانواده 50نفري هستيم كه در شهر مشهد فعاليت مي كنيم. غزاله لطفي در مصاحبه با شاپرك خود را مادر بچه ها معرفي كرد و افزود: ما 9 سال است كه فعاليت مان را آغازكرده ايم و هم اكنون 27پسر و 22 دختر را در دو خانه مستقل سرپرستي مي كنيم.

وي و همسرش دكتر رامين ظفري كه دندانپزشك است و به صورت تخصصي به نوازندگي ساز ني نيز اشراف دارد ودبيرانجمن موسيقي درماني خراسان رضوعي نيزمي باشد، مسئوليت سرپرستي اين كودكان ونوجوانان كه از هفت سال تا 22سال سن دارند و كودكان بي سرپرست يا بدسرپرست بوده اند را برعهده گرفته اند. دكتر ظفري و پسرشان آموزش موسيقي را به كودكان و نوجوانان اين خانه به عنوان يك مهارت حرفه‌اي آموخته اند و هم اكنون اين كودكان كم كم بزرگ شده اند و باگذشت زمان در نوازندگي حرفه اي تر شده اند و كنسرت اجرامي كنند.

آنها با نام "گروه موسيقي فرزند" تا كنون در شهر مشهد، تهران، گرگان و رفسنجان اجراي موسيقي داشته اند كه اجراي اين گروه در رفسنجان به دعوت بازماندگان مرحوم ايرج بسطامي انجام شده است و سه شب اجراي برنامه داشته اند.

لطفي به شاپرك گفت: كه فرزندان ماخواهر وبرادر واقعي هستند ومثل خواهران و برادران در يك خانه اسكان دارند. ما در بلوار وكيل آباد مشهد دو خانه استيجاري داريم.

لطفي گفت: با وجود تمام فشارهاي اقتصادي كه وجوددارد داريم گذران امورمي كنيم و معتقديم كه ثروت ما دوستان ما هستند و از اين رو با دادن كنسرت جوياي دوستان بيشترهستيم.

وي گفت: بخشي از عوايد اين كنسرت براي بچه هاي آذربايجان شرقي ارسال‌مي شود و قسمتي هم درآمدي براي بچه ها است. لطفي شعار اين گروه را چنين عنوان‌كرد: ما يك روز خانواده نداشتيم و امروز داراي خانواده هستيم و مي خواهيم كه به شكرانه اين نعمت به بقيه فرزندان ايران هم خانواده بدهيم و تلاش مي كنيم كه اين موقعيت براي آنها ايجادشود. مديرعامل خانه كودك و نوجوان فروغ محبت شماره تلفن همراه 07 94 111 0915 خود را براي اطلاع رساني در اختيار شاپرك قرارداد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون