جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2597- تاریخ : 1391/06/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)

 سه مجموعه شعر از علوي‌فرد منتشرمي‌شود 

 سه مجموعه شعر در حوزه خردسال با عناوين «مورچه‌هاي لواشکي»، «دوست دارم عکاس باشم» و «تو هم خودت درختي» از يحيي علوي‌فرد به زودي منتشر مي‌شود.يحيي علوي فرد، شاعر، طنزپرداز و روزنامه‌نگار درباره آثار تازه‌اش در حوزه شعر به خبرنگار مهر گفت: چند مجموعه در حوزه شعر خردسال آماده چاپ دارم که يکي از آنها با عنوان «مورچه‌هاي لواشکي» به زودي از سوي موسسه انتشاراتي اميرکبير راهي بازارمي‌شود. وي افزود: اين کتاب شامل 10 شعر براي خردسالان است. عنوان آن هم برگرفته از يکي از شعرهاي کتاب است و داستان کودکي است که هر مورچه‌اي را که در جايي از خانه مي‌بيند، با زاويه ديد خاصي مورچه را نگاه مي‌کند و با او درباره موضوعي که در ذهن دارد، حرف مي‌زند.

اين شاعر درباره مجموعه شعر ديگرش گفت: کتابي با عنوان «دوست دارم عکاس باشم» نيز آماده چاپ دارم که موضوع آن تجربه‌هاي يک خردسال از عکاسي محيط اطرافش با استفاده از تلفن همراه پدرش است. اين عکس‌ها عموماً نصفه و نيمه و نپخته است ولي او چيز ديگري از عکس‌ها برداشت مي‌کند نه آنگونه که ما مي‌بينيم. وي همچنين از انتشار يک مجموعه شعر ديگرش با عنوان «تو هم خودت درختي» در آينده نزديک خبر داد و گفت: اين کتاب هم درباره رابطه انسان با درخت است و در آن از زاويه ديد يک خردسال به اين موجود زنده و مهم و تاثيرگذار در طبيعت، نگاه شده است.به گفته علوي فرد دو کتاب اخير نيز مجوز نشرشان را دريافت کرده‌اند و به زودي از سوي انتشارات سوره مهر چاپ مي‌شوند.

فصل‌ها زيبايند، بهار ماندني، نوآوري اين است، بيا ببين، شهر پرنده‌ها، خدا کند هميشه جنگ باشد، محمد دوباره مي‌آيد، روزي پرستويي، مثل عروسک‌ها و گرگ و ميش از جمله مجموعه شعرهاي منتشر شده از يحيي علوي فرد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون