جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2594- تاریخ : 1391/06/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 مرد عنکبوتي سينما انيميشن تهيه مي‌کند 

 
توبي مگوآئر مرد عنکبوتي سابق سينما با کمپاني فوکس قرن بيستم همراه مي‌شود تا نسخه انيميشني «جعبه مقوايي» را توليد و راهي پرده سينماها کند.به گزارش خبرگزاري فارس، کتاب مصور «جعبه مقوايي» اثر دوگ تن ناپل از سوي منتقدان ادبي به عنوان يک رمان گرافيکي معرفي شده است.مگوآئر يکي از تهيه‌کنندگان نسخه سينمايي اين کتاب مصور است. ولي هنوز مشخص نيست وي چه مقدار از رقم توليد آن را تقبل کرده است.کريس وج انيماتور مطرح و سازنده مجموعه فيلم موفق و پر فروش «عصر يخي» هم يکي از تهيه‌کنندگان انيميشن کامپيوتري «جعبه مقوايي» خواهد بود.

قصه کتاب تن ناپل درباره مادر تنهايي است که همسر خود را پيش از اين از دست داده است .ماجراهاي کتاب از آن جا شروع مي‌شود که او براي تولد پسر خود هديه‌اي به او مي‌دهد که رضايت وي را جلب نمي‌کند.اين هديه يک جعبه مقوايي نازک است .اما اين جعبه حالت جادويي پيدا کرده و يک موجود تازه از دل آن بيرون مي‌آيد و زندگي آغاز مي‌کند.

اين موجود تازه باعث خلق ماجراجويي‌هايي مي‌شود که خط اصلي قصه فيلم را به جلو مي‌برد.قرار است کريس وج امر کارگرداني انيميشن «جعبه مقوايي» را نيز به عهده ‌بگيرد. منابع نزديک به پروژه مي‌گويد وي به شدت به قصه اين فيلم علاقمند شده است.در عين حال، پيش‌بيني مي‌شود توبي مگوآئر هم صداي خود را به يکي از کاراکترهاي اصلي قصه قرض دهد و به عنوان صدا پيشه هم با اين فيلم همکاري مي‌کند.اين بازيگر که قبل از اين در «سگ‌ها و گربه‌ها» (محصول کمپاني برادران وارنر) به عنوان صدا پيشه همکاري کرده هم‌اکنون «گتسبي بزرگ» را در کنار ليوناردو دي‌کاپريو آماده نمايش عمومي دارد.

وي قرار است در نسخه سينمايي فيلم شرح حال گونه تازه‌اي در نقش بابي فيشر قهرمان شطرنج باز جهان بازي کند. او تهيه کننده اين فيلم نيز هست.توبي مگوائر در فاصله سال‌هاي 2002 تا 2007 در سه فيلم سينمايي کميک استريپي و ابر قهرمانانه «مرد عنکبوتي /اسپايدرمن» در نقش مرد عنکبوتي بازي کرد.او مي‌گويد انيميشن «جعبه مقوايي» براي نمايش عمومي در فصل تابستان 2014 آماده خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون