جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2573- تاریخ : 1391/05/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 وزيرآموزش و پرورش در نشست خبري با اصحاب رسانه خبرداد:
 مابه‌التفاوت افزايش حقوق فرهنگيان پرداخت مي شود 

خبرنگارشاپرك- نغمه علي بيك زاده

وزيرآموزش‌وپرورش از ابلاغ احکام حقوقي فرهنگيان خبرداد. به گزارش شاپرك حميدرضاحاجي بابايي درجمع خبرنگاران در اردوگاه شهيدباهنرتهران گفت: ابلاغ احكام حقوقي فرهنگيان آماده شده و به جز شهرتهران كه تاكنون مابه التفاوت افزايش حقوق سال 91 فرهنگيان پرداخت شده است در بقيه استان هاي تا پايان ماه جاري همه بدهي هاي مربوط به مابه التفاوت حقوق فرهنگيان پرداخت خواهدشد. وي گفت: کل مصوبات از دي‌ماه تاکنون را انجام داده‌ايم و احکام درکل کشور تا دو سه روز ديگر صادرمي‌شود. حاجي بابايي در مورد اعتراضاتي كه در مقابل ساختمان مجلس انجام مي شود توضيح داد: وزارت آموزش و پرورش نيروي بلاتكليف براساس قانون ندارد. وي تأكيدكرد: قانون براي كليه كاركنان اين وزارتخانه اجراشده است و كساني كه در مقابل مجلس تحصن مي كنند خواستار تصويب قانوني هستند كه بتوانند در آموزش و پرورش استخدام شوند. وزيرآموزش و پرورش در ادامه گفت: چنانچه مجلس در اين مورد قانوني تصويب كند و شوراي نگهبان آن را تأييدكند براي آموزش‌و‌پرورش لازم الاجراست و بنده آنرا موبه مو اجرا خواهم كرد ولو اينكه به آن قانون اعتقاد نداشته باشم.

كسري بودجه مربوط به وزارت آموزش وپرورش نيست

وزيرآموزش و پرورش درباره كسري بودجه پنج هزارميلياردي گفت: اين كسري بودجه مربوط به دولت است و از زمان بستن بودجه مطرح شد كه در آن زمان پنج هزارميليارد تومان از بودجه دولت حذف شد. وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا اين مسئله براي آموزش و پرورش مشكل ساز نيست، تصريح كرد: بودجه آموزش و پرورش با بودجه دولت گره خورده است اما كسري بودجه مربوط به دولت است.

جانبازان بازنشسته فرهنگي روندكارشان با كندي مواجه است

وزيرآموزش و پرورش درباره جانبازان بازنشسته وزارت آموزش و پرورش و مشكلاتي كه از بابت بيمه درماني با آن مواجهند با دو رويكرد پاسخ داد. حاجي بابايي گفت: در كل ساليان انقلاب وظيفه رسيدگي به جانبازان برعهده بنيادشهيد بود و به همين لحاظ بنياد شرايط لازم براي رسيدگي به امور جانبازان را داشت. از چندماه قبل گفتند كه خود دستگاه هاي اجرايي اين كار را انجام دهند و اين است كه جانبازان در تطبيق قوانين و روند كارشان با كندي مواجه هستند. همچنين وزير در پاسخ اين سؤال مشكل بيمه طلايي بازنشستگان را مجددا به تفصيل توضيح داد و گفت: قانون، بيمه بازنشستگان را در اختيار سازمان بازنشستگي كشور قرارداده و البته ما با امضاي يك توافقنامه پنج جانبه شامل وزارت تعاون، رفاه، سازمان بازنشستگي و بيمه و آموزش و پرورش اقدام به برقراري بيمه طلايي براي بازنشستگان كرديم و اين بيمه به مدت 4ماه تا اول ارديبهشت ماه قراردادبسته شد و اجراشد ولي در نهايت از طرف بيمه تأمين اجتماعي هيچ پولي پرداخت نشد و به تازگي شنيدم كه گفته اند كه حاضرند 9هزارتومان در ازاي هر بازنشسته بپردازند اين درحاليست كه در آن زمان مبلغ درخواستي بيمه 5/17 بود و اكنون بيمه ايران در ازاي بيمه هر بازنشسته مبلغ 31هزارتومان درخواست مي كند. وي راه حل انجام بيمه طلايي براي بازنشستگان را از دوطريق ميسردانست: يا ميزان پرداخت سازمان بازنشستگي مبلغي باشد كه كفاف بدهد يا اينكه قانوني مصوب شود كه كليه امور بيمه تكميلي بازنشستگان فرهنگي به وزارت آموزش و پرورش واگذارشود.

بارمالي مصوبات دولت در دولت بررسي مي شود

وزيرآموزش در مورد كاركناني كه به صورت كارمعين جذب آموزش و پرورش شده اند گفت: آموزش و پرورش حدود ده – پانزده سال است كه دارد با سرعت مدرسه مي سازد. بيست هزار نفر كه همگي مرد و متأهل هستند و داراي مدرك پنجم دبستان مي باشند و حداكثر سي سال سن دارند را براي سرايداري مدرسه گفتيم قرارداد ببندند. اين كار با مصوبه دولت انجام شده است و به اين لحاظ كه مصوبه دولت است بارمالي آن معمول نيست كه پرسيده شود در زمانيكه طرحي به مجلس مي رود بارمالي طرح مورد بررسي قرارمي گيرد. اين افراد به صورت كارمعين براي سرايداري در مدارس شهرستان ها به كارگرفته شده اند و مطابق قانون خدمات كشوري نيازي به برگزاري آزمون براي جذب آنها نبوده است.

سؤالات آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش اطلاعات عمومي نبود

حاجي بابايي در خصوص سؤالات آزمون استخدامي آموزش و پرورش كه در سوم تيرماه سال 89 برگزارشد گفت: ما براي اين آزمون منابع مشخص كرديم و اين منابع را اعلام كرديم و تعداد 120 سؤال اين آزمون را از كتاب هاي عمومي كارداني تربيت معلم انتخاب كرديم. وي تصريح كرد: يعني آنچيزي كه كليه رشته هاي تربيت معلم مي خواندند و كساني را كه نمره آوردند به كارگرفتيم. وي تأكيدكرد: ما بايد برابر قانون تا سال 93 اين كار را انجام مي داديم اما اكنون اين كار به صورت كامل انجام شده است. به گزارش شاپرك با فرارسيدن زمان اذان مغرب و افطار لاجرم نشست خبري پايان يافت و خبرنگاران به همراه وزير آموزش و پرورش و ديگر مسئولين افطار كردند. رئيس اداره كل روابط عمومي آموزش و پرورش نيز كه در اجلاس رؤساي آموزش و پرورش به دليل بيماري غيبت داشت در اين جلسه حضورداشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون