جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2558- تاریخ : 1391/05/05 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 مجموعه «مردان بزرگ دين» براي کودکان آماده چاپ مي‌شود 

 
مجموعه رمان‌هاي «مردان بزرگ دين» درباره پيامبران بزرگ براي چاپ توسط انتشارات بازي و قصه آماده مي‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه «مردان بزرگ دين» شامل 11 عنوان کتاب درباره زندگي پيامبران بزرگ از حضرت آدم (ع) تا پيامبر اکرم (ص) مي‌شود که قرار است پس از پايان فعاليت‌هاي پيش از چاپ، همه عناوين آن با يکديگر منتشر شوند و مجموعه به طور کامل به چاپ برسد.

نويسنده داستان اين کتاب‌ها ناهيد مهدوي اصل است، اما تصويرگري هر عنوان کتاب به يکي از تصويرگران ادبيات کودک و نوجوان سپرده شده است و به عنوان مثال تصويرگراني چون طوبي اسماعيلي و منوچهر اميري در اين پروژه حضور دارند. هر کتاب نيز به نام همان پيامبري است که داستانش در آن کتاب روايت مي‌شود.

هر کتاب از اين مجموعه حدود 100 تا 120 صفحه حجم خواهد داشت و هر عنوان در واقع يک، رمان نوجوان است. نکته مهم درباره کتاب‌هاي اين مجموعه اين است که سعي شده در همه آن‌ها، خلاف رويه‌هاي معمول درباره نشر زندگاني پيامبران، اطلاعات بيشتري از پيشينه و داستان‌هاي شنيده نشده از آن‌ها ارائه شود. اما اين کتاب‌ها قصه‌گو هم هستند و هشو و زوايد روايي هم از آن‌ها حذف شده است تا اصل مطلب به مخاطبان اصلي کتاب‌ها يعني نوجوانان سنين چهارم و پنجم دبستان تا اوايل دوران راهنمايي منتقل شود.

پيامبراني چون آدم، ايوب، نوح، يونس، يوسف، مسيح و پيامبر اسلام(ص) تعدادي از پيامبراني هستند که رمان‌ مرتبط با آن‌ها در اين پروژه منتشر خواهد شد. در حال حاضر آماده سازي 4 عنوان اول اين مجموعه به پايان رسيده و مسئولان نشر بازي و قصه مشغول آماده سازي 7 عنوان باقي‌مانده هستند. کتاب‌ها داراي تصويرگري و طراحي دورنگ هستند و قرار است تا مهرماه و زمان شروع مدارس، از چاپخانه خارج شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون