جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2553- تاریخ : 1391/04/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 ويژه 

حسين رفيعي «ف ف» بچه امروز مي‌شود

سينما پرس-گروه تلويزيون/ با نگارش سري جديد مجموعه تلويزيوني «ماجراهاي ف ف»، اين شخصيت تلويزيوني با دغدغه هاي جديد و تازه به ديدار مخاطبان شبکه دو سيما مي آيد. به گزارش خبرنگار تلويزيون سينماپرس، اين مجموعه تلويزيوني اين روزها مراحل نگارش فيلم نامه خود را طي مي کند. «حسين رفيعي» اولين بار در برنامه محبوب «نيم رخ» شخصيت نوجواني دوست داشتني به نام «ف ف» را ارائه کرد و پس از آن اين شخصيت در دو سريال به شکل مستقل مورد توجه قرار گرفت. امسال نيز قرار است سومين سري اين برنامه نمايشي به تهيه کنندگي «نويد محمودي» توليد شود.

محمودي در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص ويژگي هاي سري جديد اين مجموعه تلويزيوني مي گويد: « فيلم نامه سري جديد اين برنامه تلويزيوني توسط زهرا خمسه نوشته مي شود. ف ف با خانواده اش در ساختماني زندگي مي کند. خانواده اين شخصيت از پدرش آقا پرويز، مادرش پونه، خواهرش فرناز و خود او پونه شکل مي گيرد. در اين خانه به جز آنها خانواده ديگري هم هستند. خانواده آقا سيامک متشکل از آقا سيامک، همسرش سارا و پسرش سينا هستند. خانواده سومي هم که در اين ساختمان زندگي مي کنند «خانواده جناب سرهنگ» است که از خود جناب سرهنگ که يک نظامي بازنشسته است و همسرش شکل مي گيرد. آنها در حقيقت پدر و مادر آقا سيامک هستند. مجموعه اين شخصيت ها و حضور آنها در خانه اي واحد ماجراهاي اين قصه را تشکيل مي دهد».

نويدي در ادامه به خبرنگار سينماپرس گفت: « با وجود گذشت چندين سال از خلق اين شخصيت، ف ف در اين برنامه هم همچنان يک نوجوان است منتها به جاي مسائل قديمي، درخصوص مسائل روزي که براي نوجوان هاي ما اهميت دارد صحبت مي کند. مسائلي مانند اينترنت که امروز مورد علاقه نوجوانان نيز هست». بر اساس اين خبر ماجراهاي ف ف در 52 قسمت 25 دقيقه اي تهيه و توليد خواهد شد.


مدير شبکه الکوثر در يک نشست خبري:

عروسک «ليمون» به کودکان تعليمات ديني مي‌دهد

سينماپرس-گروه تلويزيون/ مدير شبکه جهاني الکوثر در يک نشست خبري در جمع خبرنگاران حاضر شد و به معرفي ويژه برنامه هاي ماه مبارک رمضان در اين شبکه پرداخت. به گزارش سينماپرس به نقل از روابط عمومي شبکه جهاني الکوثر، در ابتداي اين نشست دکتر علي خندق آبادي به معرفي شبکه، اهداف و ساختار آن پراخته و در خصوص برنامه هاي ويژه ماه مبارک رمضان اظهار داشت: يکي از نو آوريهاي شبکه الکوثر تهيه و پخش برنامه مسابقه قرآني و تلويزيوني «ان للمتقين مفازا» است که امسال پنجمين سال پخش زنده خود را پيش رو دارد.دکتر خندق آبادي خاطر نشان کرد: اين برنامه که اولين مسابقه تلويزيوني زنده در زمينه قرآن در شبکه‌هاي جهاني است، هر شب و در طول ماه مبارک رمضان پخش مي گردد و در پايان به 5 نفر برتر جوائزي اهدا مي شود.وي در ادامه به معرفي ديگر برنامه هاي شبکه در ماه مبارک رمضان پرداخته و ياد آور شد: برنامه ويژه افطار از استوديوي شبکه الکوثر در بيروت ، بصورت زنده و با عنوان(رمضان احلي) پخش مي گردد. برنامه احکام الاسلام با موضوع فقه روزه ، حقائق التاريخ و مطارحات في العقيده که از برنامه هاي پربيننده شبکه مي باشند و مسابقه تلفني 28 با حضور شرکت کنندگاني از سراسر دنيا از ديگر برنامه هاي ويژه الکوثر در اين ماه پرفضيلت مي باشد.مدير شبکه الکوثر افزود: پخش تلاوت ترتيل قرآن بصورت زنده از قم، مشهد مقدس و نجف اشرف و همچنين ويژه برنامه سحر که از استوديوي شبکه در نجف اشرف بصورت زنده پخش مي شود ديگر برنامه‌هاي ويژه شبکه به شمار مي رود.

دکتر خندق آبادي در ادامه به برنامه هاي کودک شبکه در ايام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت : گروه کودک نيز برنامه هاي متنوع و متناسبي را براي سه گروه سني خردسال ،کودک و نوجوان در اين ماه مبارک در نظر دارد که از آن جمله مي توان به توليد چند برنامه مناسبتي وپخش آن در اين ماه مبارک اشاره کرد.وي گفت : عروسک «ليمون» که در شبکه طراحي شده است جايگاه ويژه اي دربين کودکان کشورهاي عربي پيدا کرده است و در ماه مبارک رمضان نيز با موضوعات مناسب بصورت روزانه تعاليم ديني و مذهبي را به کودکان آموزش مي دهد.

وي همچنين در ادامه به تشريح فعاليتهاي شبکه در حوزه بيداري اسلامي پرداخته و يادآور شد : الکوثر با برعهده گرفتن نقشي متفاوت نسبت به شبکه هاي خبري به تحليل و بررسي عميق اين انقلابها پرداخت و از ابتدا تاکنون با تهيه 6 مجموعه برنامه با اهداف و رويکردهاي مشخص در زمينه بيداري اسلامي به پوشش وسيع اين رويدادها پرداخت ، که آخرين برنامه در حال توليد شبکه در اين خصوص نقش زنان در بيداري اسلامي مي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون