جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2542- تاریخ : 1391/04/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)

  «اول مي‌گم بسم الله» منتشر شد 

 
انتشارات «جمال» کتاب «اول مي‌گم بسم الله» را به تازگي روانه کتابفروشي‌ها کرده است. به گزارش خبرگزاري ايبنا، «اول مي‌گم بسم الله» سروده سيدمحمد مهاجراني است. اين کتاب با استفاده از عکس‌هاي اعظم نجفعلي‌زاده و گرافيک رايانه‌اي تصويرسازي شده است.

اين کتاب مجموعه‌اي از 9 شعر است که موقعيت‌هاي روزمره زندگي و استفاده از بسم الله در اين موقعيت‌ها را در قالب شعر به کودک آموزش مي‌دهد.«وقت بيدار شدن»، «وقت غذا خوردن»، «وقت مدرسه رفتن»، «وقت شروع کلاس»، «وقت همکاري در خانه»، «وقت کتاب خواندن»، «وقت نوشيدن آب»، «وقت نقاشي کردن» و «وقت خوابيدن» عنوان شعرهاي اين مجموعه‌اند.

بخشي از شعر «وقت نوشيدن آب» در ادامه آورده شده است:

«مشغول بازي هستم

خيلي دلم آب مي‌خواد

براي خوردن آب

خونه مي‌رم مثل باد

يخ مي‌ريزم توي پارچ

برمي‌دارم ليوان را

به به چه آب سردي!

اول مي‌گم «بسم الله»»

در اين کتاب درباره موضوع نوشته شده است: «خورشيد، ماه، زمين، کوه، دشت، دريا و تمام زيبايي‌هايي که در دور و بر ماست از خداست. فکر، هوش، حافظه، چشم، گوش، قلب و همه توانايي‌هاي ما هديه‌هاي خداي داناست. هوا، آب، نان، ميوه، سبزي، گوشت، شير و تمام نعمت‌هايي که ما استفاده مي‌کنيم، آفريده‌هاي خداست. ما هم هميشه به ياد او هستيم و در تمام کارها از او ياري مي‌خواهيم و لب‌هايمان را با نام قشنگ او باز مي‌کنيم: «بسم الله الرحمن الرحيم»»

کتاب‌هاي سلام، واحد کودک و نوجوان نشر «جمال»، کتاب «اول مي‌گم بسم الله» را با شمارگان پنج هزار نسخه و به بهاي هزار و 200 تومان منتشر کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون