جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2518- تاریخ : 1391/03/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 انتشار داستانک‌هاي کودکان خراسان جنوبي در قالب دو کتاب
 "مشق باران" خط خورد 

 
برگزيده داستان‌هاي کوتاه کودکان و نوجوانان شرکت‌کننده در مسابقه داستانک‌نويسي 'مشق باران 'منتشر شد. به گزارش روابط عمومي کانون استان، مجموعه "مشق باران" به همت مرکز آفرينش‌هاي ادبي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش استان خراسان جنوبي در قالب دو کتاب جداگانه به چاپ رسيد. کتاب‌هاي "مشق باران" شامل 53 داستان کوتاه، در دو قطع رقعي و خشتي در 81 صفحه سياه و سفيد منتشر شده است.اين آثار متعلق به دانش‌آموزان مقطع ابتدايي و راهنمايي استان خراسان جنوبي است که شايد براي اولين‌بار دست به نوشتن برده‌اند. مسابقه داستانک‌نويسي "باران" سال گذشته با همکاري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش با هدف شکوفايي توان‌مندي‌هاي کودکان و نوجواناني که گرايش ادبي دارند در سطح استان خراسان جنوبي برگزار شد.بر همين اساس بيش از 1100 دانش‌آموز در اين مسابقه شرکت کردند و تمامي آثار در مرکز آفرينش‌هاي ادبي کانون مورد بررسي قرار گرفت.

از ميان اين آثار 23 داستان کوتاه در مقطع راهنمايي و 30 اثر در مقطع راهنمايي براي چاپ در کتاب "مشق باران" با موضوعاتي هم‌چون ابر، باران، برف، روزهاي مدرسه و آزاد انتخاب شده است.خاله برفي، گرگ شکست خورده، کاردستي من، چتر دوستي، دست کوچک دعا، درخت خواب‌آلود، روزهاي مدرسه، تولد بي بي، از عناوين داستان‌هاي مجموعه "مشق باران" هستند.

در بخشي از مقدمه اين کتاب آمده است: وقتي کودکان از دعا و نيايش نوشتند اين عطر محمدي بود که به مشام مي‌رسيد، وقتي از روزهاي تلخ و شيرين و آرزوهايشان نوشتند صداي اين سرخوشان تا به آسمان هفتم رسيد و فرشته‌ها از پشت پنجره‌هاي کلاس سرک کشيدند و به تماشاي آناني آمدند که با مداد شوق بر صفحه سفيد مشق مهرباني نوشتند و به ما آموختند که مي‌شود آسمان را در آغوش گرفت و يک بغل ستاره براي کودکي بيمار آورد و صداي گنجشک‌ها را براي صفحات کاغذ ترجمه کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون