جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2511- تاریخ : 1391/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 خبر، خبر 

هفته جايزه آستريد ليندگرن جشن گرفته مي شود

گاس کويجر، برنده امسال جايزه يادبود آستريد ليندگرن، به سوئد سفر کرده تا جايزه خود را در مراسمي ويژه دريافت کند.اهداي اين جايزه هر سال در مراسم ويژه اي به نام "هفته جايزه آستريد ليندگرن" برگزار مي شود و برنده جايزه پس از شرکت در چند برنامه و ايراد سخنراني جايزه خود را از هيئت داوران دريافت خواهد کرد. امسال، هفته جايزه از 22 تا 29 مي برگزار مي شود. گاس کويجر، نويسنده هلندي کتاب هاي کودکان و نوجوانان هم از ديروز به استکهلم پايتخت سوئد رفته است. سخنراني در خانه فرهنگ استکهلم، کتابخواني در کتابخانه بين المللي استکهلم، بازديد از خانه کودکي آستريد ليندگرن و سرانجام شرکت در مراسم اهداي جايزه در روز 28 مي (8 خرداد) از برنامه هايي است که برنده جايزه امسال در سوئد در آن ها شرکت خواهد کرد. گاس کويجر 70 ساله تاکنون بيش از 30 عنوان کتاب براي کودکان و نوجوانان نوشته است. او دوازدهمين برنده جايزه ادبيات کودک جهان است. جايزه اي برابر 5 ميليون کرون سوئد که دومين جايزه بزرگ ادبيات در جهان نيز به شمار مي رود.اين جايزه در يادبود آستريد ليندگرن نويسنده محبوب کودکان در سوئد و سراسر جهان از سال 2003 اهدا مي شود./ گروه خبر کتابک


برنامه جديد بوک استارت: لذت خواندن مستقل

بوک استارت برنامه ي ترويج کتابخواني جديدي را به نام bookbuzz براي دانش آموزاني که از پايه ابتدايي به پايه متوسطه مي روند ترتيب داده است.برنامه bookbuzz با هدف پشتيباني از خواندن براي لذت بردن و براي کودکاني است که به تازگي به گروه خوانندگان مستقل پيوسته اند. براي اين کودکان گاه انتقال از پايه ابتدايي به دبيرستان دشوار است و اين برنامه در گذر از اين مرحله به آن ها کمک مي کند افزون بر اين که فرهنگ کتابخواني را در مدرسه گسترش مي دهد.اين برنامه از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد. در اين برنامه يک فهرست هفده تايي کتاب در گونه ها و سطوح دشواري گوناگون به دانش آموزان پيشنهاد مي شود و دانش آموزان کتاب مورد نظر خود را انتخاب مي کنند و صاحب آن کتاب مي شوند. کليد موفقيت اين برنامه انتخاب کتاب توسط خود دانش آموز است زيرا يک نظرسنجي نشان مي دهد که دانش آموزان هنگامي که خود کتابي را براي خواندن انتخاب مي کنند رغبت بيشتري براي خواندنش دارند.در هر بسته bookbuzz دو نسخه از هر 17 عنوان کتاب قرار داده شده است؛ يک نسخه براي کلاس و يک نسخه براي مطالعه آموزگاران. افزون بر اين در هر بسته فعاليت هاي رايگان براي کتاب ها براي برانگيختن دانش آموزان و ويديوهايي که به دانش آموزان در انتخاب کتاب کمک مي کند نيز در اختيار مدارس گذاشته مي شود.


کارگردان مرد آهنين بازيگر شد

"جان فاورو" کارگردان سري فيلم هاي مرد آهنين در قسمت سوم بازيگري مي کند.به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از هاليوود ريپورتر، جان فاورو که پيش از اين دو قسمت قبلي اکشن "مرد آهنين" را کارگرداني كرده بود در قسمت سوم فيلم مذکور در نقش هاپي هوگان محافظ توني استاک ايفاي نقش مي کند.مراحل توليد اين فيلم از چهارشنبه گذشته در کاروليناي شمالي با کارگرداني "شان بلک" آغاز شده است و قرار است در سوم ماه مي سال 2013 اکران عمومي شود.اين فيلم نخستين اثر سينمايي است که شرکت فيلمسازي مارول پس از فروش ميلياردي "انتقام جويان" توليد مي کند.در قسمت سوم مرد آهنين بازيگراني همچون رابرت داوني، گاي پيارس و جانت پالترو ايفاي نقش مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون