جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2511- تاریخ : 1391/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 آيا مي‌دانيم ! 

نامه ها را روي هوا امضا كنيد!

يك شركت فناوري نوپا در حال آماده‌ شدن براي نمايش جديدترين فناوري در كنترل حركتي است كه درك جهان را از صنعت با فراز و نشيبهاي آن تغيير مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، اين فناوري موسوم به «جهش» (Leap) از اندازه كوچكي برخوردار بوده اما به كاربران اجازه خواهد داد تا با حركت يك انگشت بر روي موارد روي نمايشگر رايانه حركت كرده و حتي يادداشتهاي دست‌نويس ايجاد كرده يا يك مدرك رسمي را در هوا امضا كنند. اين فناوري كه توسط شركت آمريكايي «Leap Motion» توليد شده، با فناوري مشابه با كينكت ايكس‌باكس مايكروسافت كار كرده اما از دقت بسيار بيشتري برخوردار است.

علاوه بر آن فناوري جهش نياز به استفاده از صفحه كليد و ماوس را از بين مي‌برد. به گفته سازندگان، اين دستگاه قادر به پيگيري و تقليد از حركات دست با دقت بالاست كه به ادعاي آنها 200 بار دقيقتر از تمام دستگاههاي موجود است.

همچنين اين محققان بر اين باورند كه جهان را با اين ابداع جديد خود كه به داستانهاي علمي و تخيلي واقعيت بخشيده، تغيير مي‌دهند.

اين دستگاه كه به اندازه يك فلش درايو است به لپ‌تاپ با رايانه روميزي متصل شده و به نصب نرم‌افزار خود مي‌پردازد. در مرحله بعدي تنها يك حركت موجي دست براي تنظيم كاربر با برنامه مورد نياز خواهد بود.

فيلم هاي نمايشي نشان داده‌اند كه جهش همچنين با ابزارهايي مانند مداد نيز كار مي‌كند.

براي اولين بار مي‌توان با حركات طبيعي دست و انگشت به كنترل رايانه بصورت سه‌بعدي پرداخت و جالبتر اينكه به گفته سازندگان اين فناوري تنها به رايانه محدود نخواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون