جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2483- تاریخ : 1391/02/03 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 خبر، خبر 

کارگاه بين المللي ترجمه زبان آلماني با عنوان "بچه بازي نيست"

گروه خبر کتابک:شعبه ملي آلمان در دفتر بين المللي کتاب براي نسل جوان، براي سومين بار کارگاهي با هدف تمرکز بر ترجمه براي خوانندگان کودک و نوجوان و توجه بر نقش مترجم به مدت يک هفته‌ از 16 تا 21 سپتامبر 2012 بر گزار مي کند.عنوان اين کارگاه، "بچه بازي نيست" است. به نقل از سايت شوراي کتاب کودک، در صورت پذيرفته شدن درخواست داوطلبان، تمامي مخارج کارگاه از سوي شعبه ملي آلمان پرداخت خواهد شد. مترجمان حرفه‌اي، با سابقه ترجمه متون ادبي کودکان از زبان آلماني به زبان‌هاي ديگر مي‌توانند براي شرکت در اين کارگاه درخواست بدهند. تاريخ نهايي براي فرستادن درخواست‌ها 2 مي 2012 (12 ارديبهشت 1391) است.


محمد آفريده «بچه‌هاي محله» را در موسسه تصويرشهر توليد مي‌‌کند

فيلم کوتاه داستاني «بچه‌هاي محله» به کارگرداني بهزاد رسول زاده و به تهيه کنندگي محمد آفريده در خصوص فعاليت معاونت هاي مختلف شهرداري تهران در موسسه تصوير شهر توليد مي‌شود.

به گزارش شاپرك به نقل از روابط عمومي موسسه تصوير شهر سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، فيلم "بچه هاي محله" در ادامه توليد 50 اثر کوتاه اعم از داستاني، مستند و انيميشن است که با موضوعات مختلف شهري و تحت عنوان "شهري انساني براي انسان شهري" توسط 50 فيلمساز خلاق و با تجربه در موسسه تصوير شهر ساخته مي شود.بچه هاي محله براي شناخت شهيدي که نام کوچه اي به اسم او نامگذاري شده است، در سالگرد آن شهيد دست به اقدام جالبي مي زنند...اين فيلم در ادامه اولويت هاي موضوعي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و در جهت هويت اسلامي- ايراني با موضوع انقلاب و ارزش هاي دفاع مقدس در شهر تهران توليد شده است.از عوامل اين فيلم کوتاه داستاني مي توان به : بهزاد رسول زاده (کارگردان و فيلمبردار)، مسعود عنقايي (مدير توليد)، مهدي لايي (امور کامپيوتر)، مهرداد قنبرنژاد (عکس) ، آرش رسول زاده (تيتراژ)، حسين قرباني، محسن محمدزاده و آرش کيانيان (بازيگران) و موسسه هنر برتر فيروزه اي به عنوان مجري طرح اشاره کرد.


نام نويسي براي شرکت در کنگره جهاني IBBY

سي و سومين کنگره IBBY از 23 تا 26 آگوست سال 2012 (شهريور 91)، در لندن پايتخت انگلستان برگزار مي شود.علاقه مندان براي شرکت در کنگره از ايران بايد هزينه اي برابر 410 پوند براي نام نويسي بپردازند. اين هزينه، براي فرد همراه 220 پوند است. براي نام نويسي بايد فرم ثبت نام آن لاين در سايت کنگره را پر کنيد. کنگره دفتر بين المللي کتاب براي نسل جوان هر دو سال يکبار به ميزباني يکي از کشورهاي عضو اين دفتر، برگزار مي شود. کارشناسان،‌اعضاي شاخه هاي ملي دفتر بين المللي کتاب براي نسل جوان، پديدآورندگان و دست اندرکاران نشر ادبيات کودکان در اين گردهمايي جهاني شرکت مي کنند. کنگره IBBY مهم ترين گردهمايي در زمينه ادبيات کودکان در جهان است. / کتابک


مستند "آب، رود، زندگي" از زنجان به جشنواره "ريور" راه يافت

کارگردان زنجاني گفت: مستند توليد شده توسط صدا و سيماي مرکز زنجان به بخش مسابقه‌اي ششمين جشنواره "ريور" ايتاليا راه يافت.حسن دهقان امروز درگفت‌وگو با فارس در زنجان با تاکيد بر اينکه مستند "آب، رود، زندگي" مستندي است که به اهميت آب در نزد ايرانيان مي‌پردازد، اظهار داشت: در اين مستند به تاثير آب در فرهنگ و آداب و رسوم مردم پرداخته شده است.وي با اشاره به اينکه رودخانه قزل‌اوزن يکي از مهم‌ترين رودهاي ايران به شمار مي‌رود، خاطر نشان کرد: اين رودخانه در شکل‌گيري فرهنگ و زندگي حاشيه خود تاثير بسيار زيادي داشته است.کارگردان، تهيه‌کننده و نويسنده مستند "آب، رود، زندگي" با بيان اينکه در اين مستند به ريشه مراسم‌‌هايي که در زمينه آب اجرا مي‌شود و احترام به آب از دوران ايران باستان تاکنون پرداخته شده است، اضافه کرد: نگاه شاعرانه به مسائل فرهنگي مردمان حاشيه رودخانه قزل‌اوزن، استفاده از لباس‌هاي محلي منطقه و اشاره به صنايع دستي و کشاورزي غني آن موجب جذاب شدن اين مستند شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون