جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2475- تاریخ : 1391/01/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

  سه کتاب تازه از بهروزکيا در نمايشگاه کتاب تهران؛
 کمال بهروزکيا با يک اثر تاليفي و دو رمان ترجمه به نمايشگاه کتاب تهران مي‌آيد 

 
ايبنا نوجوان: اين مترجم و نويسنده علاوه بر ارائه‌ي کتاب‌هاي تازه، برنامه‌اي هم براي ديدار با مخاطبان خود دارد. بهروزکيا که بيشتر در حوزه‌ي ترجمه‌ي کتاب‌هاي کودک و نوجوان فعال بوده، به تازگي يک مجموعه داستان براي نوجوانان نوشته است. او درباره‌ي اين کتاب گفت: «فقط براي تنهايي» نام مجموعه داستاني شامل 21 داستان کوتاه است که آن را انتشارات قطره منتشر مي‌کند. نام کتاب از عنوان يکي از داستان‌ها گرفته شده است. داستان‌ها به شيوه‌هاي مختلف که گاهي در داستان نوجوان تجربه نشده‌اند هم‌چون شيوه جريان سيال ذهن روايت شده‌اند.

مترجم «فلفلي و آنتوان» ادامه داد: من اين داستان‌ها را تحت تاثير حوادثي نوشته‌ام که در تهران براي شخصيت‌هاي مختلف اتفاق افتاده است. بعضي از داستان‌هاي اين مجموعه مانند داستان‌هاي فالگير، يک تابلو برگ، آدم شريف، معلم و جيب بر، و پرواز بادبادک‌ها واقعي هستند اما بعضي مانند آقاي تافته، سايه دوم و پرده‌خوان، فراواقعي(سوررئال) هستند. سه داستان اين مجموعه نيز به نام‌هاي داماد، پيراهن شطرنجي و بليت‌فروش درباره‌ي جنگ تحميلي، شهدا و جانبازان است.

بهروزکيا اميدوار است کتابش در نمايشگاه کتاب تهران در اختيار علاقه‌مندان قرار بگيرد. او در اين‌باره گفت: «فقط براي تنهايي» از سوي انتشارات قطره براي دريافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاداسلامي فرستاده شده است که اميدوارم مجوز آن زودتر داده شود تا در نمايشگاه کتاب دردسترس مخاطبان قرار گيرد.مترجم «کودکان به قصه نياز دارند» در عرصه ترجمه‌ي کتاب‌ نيز هم‌چنان فعال است. او درباره اين دسته از آثارش توضيح داد: «جان و اسب وحشي» و «آنجليتو» دو رمان از ترجمه‌هاي من براي نوجوانان هستند که امسال از سوي نشر قطره در نمايشگاه کتاب عرضه مي‌شود.

او از برنامه‌اي براي ديدار با مخاطبان کتاب‌هايش خبر داد و گفت: انتشارات قطره در نظر دارد از نويسندگان و مترجمان مجموعه کتاب‌هاي «داستان جهان و جهان داستان» دعوت کند که در نمايشگاه کتاب درغرفه انتشارات براي گفت‌وگو با مخاطبانشان حاضر شوند که من هم در اين برنامه شرکت مي‌کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون