جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2472- تاریخ : 1391/01/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ارگ بم در ميان «ميراث ايراني» جاي گرفت 

 مجيد شفيعي كتابي درباره‌ي آشنايي نوجوانان با «ارگ بم» مي‌نويسد. اين كتاب در قالب مجموعه‌ي «ميراث ايراني» منتشر مي‌شود.ايبنا نوجوان: «ميراث ايراني» عنوان مجموعه‌اي است كه هدف از آن آشنايي نوجوانان با آثار باستاني ايراني است كه در ليست آثار جهاني ثبت شده‌اند.شفيعي نويسنده‌ي اين مجموعه دراين‌باره توضيح داد: «نگارش اين مجموعه را به پيشنهاد انتشارات چكه و با هدف آشنايي نوجوانان با آثار باستاني ايران آغاز كرده‌ام. تا كنون ده اثر باستاني كه در فهرست آثار جهاني ثبت شده‌اند را انتخاب كرده‌ام كه نخستين آن‌ها چغازنبيل بود. به تازگي نيز نگارش پنجمين كتاب درباره‌ي «ارگ بم» را شروع كرده‌ام.»

اين نويسنده تا به حال كتاب‌هاي «راز معبد»، «گفت‌و‌گوي ارواح»، «زندان ديو» و «روياي سلطان» را درباره‌ي چغازنبيل، تخت جمشيد، تخت سليمان و گنبد سلطانيه نوشته است كه در قالب مجموعه‌ي «ميراث ايراني» منتشر مي‌شوند.آثار كهن ديگري مانند «ميدان نقش جهان»، موضوع نگارش كتاب‌هاي بعدي اين مجموعه خواهد بود.«پهلوان گودز و افسانه‌ي البرز» ديگر كتاب شفيعي است كه تا دو هفته‌ي ديگر به كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مي‌رود.

شفيعي درباره‌ي اين اثر خود توضيح داد: «داستان اين كتاب را مي‌توان آميزه‌اي از اسطوره، فانتزي و حماسه دانست كه بخش‌هايي از آن در دوران معاصر مي‌گذرد. ماجراي اصلي آن گم شدن شاهنامه‌ي خطي پهلوان گودرز است كه باعث رويارويي او با ضحاك مي‌شود.»

شخصيت اصلي اين كتاب يعني «پهلوان گودز» در كتاب‌هاي ديگر اين نويسنده مانند «پهلوان گودرز و ديو فراموشي»، «پهلوان گودرز و قاليچه‌ي پرنده» و «پهلوان گودرز و كابوس مرگ‌بار» هم حضور دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون