جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2472- تاریخ : 1391/01/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 اخبـــــــــار 

همزمان با روز ملي فناوري هسته اي؛

نمايشگاه نقاشي «دانش آموزي» در نيشابور بر پا شد

نمايشگاه نقاشي «دانش آموزي» از 19 لغايت 24 فروردين 91 از ساعت 9 الي 12 صبح و 17 الي 20بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور ويژه عموم علاقمندان داير است. ايلنا: همزمان با روز ملي فناوري هسته‌اي نمايشگاه نقاشي «دانش آموزي» آثار هنرمندان کودک نيشابوري در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور گشايش يافت. حميد رضا آتشي مس‍ؤول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور با اعلام مطلب فوق افزود: در راستاي تشويق هنرمندان به خصوص کودکان هنرمند نيشابوري و ارايه آثار ايشان همزمان با روز ملي فناوري هسته‌اي نسبت به برگزاري نمايشگاه نقاشي «دانش آموزي» در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور اقدام کرديم. وي اظهار داشت: موضوع نقاشي اين هنرمندان برداشتي از عناصر محيط و اطراف زندگي است که در رشد و پيشرفت کودکان مؤثر مي‌باشد و با تکنيک مداد رنگي، نقاشي برجسته و کلاژ طراحي شده است. وي به هدف از بر پايي اين نمايشگاه اشاره و خاطرنشان ساخت: آشنايي هر چه بيشتر کودکان با تکنيک‌ها، قواعد و روش‌هاي هنري که منجر به موفقيت آن‌ها در مراحل مختلف هنري، درسي و اخلاقي ايشان شده و باعث درک و يادگيري قوانين طبيعت و چگونگي به تصوير در آوردن سوژه‌هاي انتخاب شده با نگرش کودکان ايراني است. آتشي تصريح کرد: نمايشگاه نقاشي «دانش آموزي» از 19 لغايت 24 فروردين 91 از ساعت 9 الي 12 صبح و 17 الي 20بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور ويژه عموم علاقمندان داير است.


حاتمي‌کيا،داور بخش عکس جايزه جهاني

ابراهيم حاتمي‌کيا، فرزاد هاشمي و سيد عباس ميرهاشمي از ايران در کنار ميشل ستبون و شهيدالعالم؛ دو عکاس مطرح بين‌المللي بخش عکس نخستين جايزه جهاني بيداري را داوري مي‌کنند.به گزارش فارس ؛ ابراهيم حاتمي‌کيا، فرزاد هاشمي و سيد عباس ميرهاشمي داوران ايراني و ميشل ستبون فرانسوي و شهيدالعالم بنگلادشي عکس هاي جايزه بيداري را داوري خواهند کرد.شهيدالعالم متولد 1333 داکا،‌ بنگلادش؛ عکاس، ‌نويسنده و فعال در زمينه حقوق بشر است. وي تاکنون موفق به اخذ دکتراي شيمي از دانشگاه لندن پيش از آغاز فعاليت‌هاي هنري به عنوان عکاس شده است.ابراهيم حاتمي‌کيا؛ فيلمساز، فيلمنامه نويس، تدوينگر وکارگردان سينما و دانش‌آموخته رشته فيلمنامه‌نويسي از دانشکده سينما و تئاتر دانشگاه هنر است. وي تاکنون بسياري از فيلم هاي ماندگار سينماي ايران را مانند به رنگ ارغوان، آژانس شيشه اي و ... را کارگرداني کرده است.

ميشل ستبون عکاس مشهور فرانسوي است که فعاليت‌هاي هنري خود را به عنوان معمار آغاز کرد. وي عکاس و خبرنگار جنگي آژانس «سيپا» از سال 1978 در ايران، السالوادور، افغانستان، پاکستان و ... است، وي انتشار کتابهاي متعدد عکاسي در زمينه‌هاي عکاسي هنري و عکاسي مد و انتشار عکس‌ها در مهم ترين روزنامه‌ها و مجلات دنيا از جمله نيويورک تايمز، جي ئو،لايف، پاريس مچ را در کارنامه خود دارد.


سروش در ميان هنرمندان عکاس مطرح جهان

راه‌يابي عکاس خبرگزاري فارس به جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي اکو

سعيد سروش عکاس خبرگزاري فارس در استان لرستان به جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي اکو راه يافت.سرپرست خبرگزاري فارس گفت: هيئت داوران نخستين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي اکو، از ميان 4 هزار اثر رسيده از 30 کشور جهان، 180 اثر منتخب را معرفي کرد که در ميان آنها نام سعيد سروش عکاس نام‌آشناي لرستان به چشم مي‌خورد.الهيار محمودي‌فر افزود: در آيين گشايش اين نمايشگاه در تالار اصلي يونسکو در فرانسه، کوني‌چي‌رو ماتسوئورا، مديرکل فعاليت‌هاي فرهنگي يونسکو، علي آهني، سفير جمهوري اسلامي ايران در فرانسه، دکتر محمدرضا مجيدي، سفير و نماينده دائم ايران در يونسکو و دکتر اخوان، رايزن فرهنگي ايران در فرانسه سخنراني کردند.وي افزود: مراسم آغاز نمايشگاه با حضور بيش از يک‌ هزار نفر همراه بود و هر جا نام هنرمندان ايراني و داوران بين‌المللي جشنواره برده مي‌شد، با تشويق و شور و شوق حاضران همراه مي‌شد.سرپرست خبرگزاري فارس در لرستان گفت: اين نمايشگاه که از سوي مؤسسه فرهنگي اکو در ايران برگزار شده، نخستين نمايشگاه هنر ايران است که پس از ثبت جهاني نوروز در يونسکو برگزار شده است.

آخرين آثار عکاسي ابراهيم حقيقي در گالري آران رونمايي مي‌شود

ابراهيم حقيقي از برپايي نمايشگاه آخرين آثار عکاسي خود در گالري آران خبر داد و گفت: اول ارديبهشت ماه آخرين آثار عکاسي‎ام که جمع‎آوري آنها سه سال طول کشيده، در نمايشگاهي با عنوان "طبيعت بي‎جان" ارائه خواهم کرد.

ابراهيم حقيقي از برپايي نمايشگاه آثار عکاسي‎اش درگالري آران خبر داد که موضوع عکس‎هايش نقاشي‎ از طبيعت بي‎جان است. اين هنرمند که به‌عنوان يکي از پيشکسوتان هنر گرافيک در ايران مطرح است، چند سالي است که نمايشگاه عکاسي برپا مي‎کند، اين هنرمند اين بار آخرين عکس‎هايش را که از طبيعت بي‎جان است، به نمايش مي‎گذارد. وي در گفتگو با خبرنگار ايلنا درباره اين نمايشگاه که از اول ارديبهشت به مدت دو هفته در گالري آران برپا خواهد بود، گفت: اين نمايشگاه نزديک به 18 قطعه عکس را دربرمي‎گيرد که موضوع آن طبيعت بي‎جان در آثار نقاشان کلاسيک جهان است. حقيقي در ادامه گفت: اين آثار تقريبا يک بازسازي عکاسي از نقاشي هاي طبيعت بي جان کلاسيک است. اين آثار در اصل ترکيبي از نقاشي و عکاسي است که بيشتر به نقاشي‎هاي دوران قبل از مدرنتيه توجه کرده‎ام. وي افزود: در عکاسي‎هايم از نقاشي‎هاي طبيعت بي‎جان ازجمله ظرف و ظروف، ميوه، قرقاول و ... استفاده کرده‎ام مثل آثار سزان و يا تمام آثاري که در دوران نقاشي کلاسيک آفريده شده است.

اين هنرمند پيشکسوت در عرصه گرافيک و عکاسي ايران درباره نحوه ترکيب نقاشي و عکاسي با موضوع طبيعت بي‎جان گفت: هرکدام از اين عکس‎ها چيدمان خاصي از اشياء را دربرمي‎گيرند بعضي با ظروف و بعضي نيز با ميوه ترکيب شده‎اند مثلا سزان فقط ميوه مي‎کشيد. ابراهيم حقيقي در ادامه از انتشار کتاب مجموعه مقالات خود توسط انتشارات ديد خبر داد و گفت: اين مجموعه مقالات همچون کتاب مجموعه مقالات مرتضي مميز و آيدين آغداشلو است که آثار اين کتاب از 1348 يعني دوران دانشجويي ام تا سال 89 است که آثاري چون سفرنامه، بزرگداشت اشخاص، خاطره، نقد و ... در آن ارائه کرده‎ام.


وزارت بهداشت مسابقه بزرگ عكس نوروزي برگزار مي كند

مسوول فناوري هاي نوين وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از برگزاري مسابقه بزرگ عكس نوروزي با عنوان 'سلامت و نوروز' از سوي اين وزارتخانه خبر داد. 'اميرحسين اسدي' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا، تغذيه در نوروز، فعاليت بدني در نوروز، حفظ محيط زيست در نوروز، رفتار با سالمندان در نوروز، تفريحات سالم در نوروز، ترك دخانيات در نوروز، شادابي و نشاط در نوروز و سلامت معنوي در نوروز را از محورهاي اين مسابقه نام برد. وي افزود: عكاسان مي توانند آثار ارسالي خود را با موضوع محورهاي اعلام شده به سامانه الكترونيك مسابقه عكس سلامت به نشاني http://salamatpic.ir ارسال كنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون