جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2472- تاریخ : 1391/01/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ويژه 

بازيگر پيشكسوت تئاتر:

توجه مسئولان به هنر تئاتر افزايش يافته است

بازيگر پيشكسوت تئاتر گفت: ارزش تئاتر درسال‌هاي اخير بين مسئولان افزايش يافته است و مديران فرهنگي نسبت به اين هنر احساس مسئوليت بيشتري مي‌كنند. به گزارش ايرنا، محمود پاك‌نيت روز شنبه افزود: مسئولان و دست‌اندركاران كارهاي هنري بعد از برگزاري جشنواره تئاتر فجر به تئاتر ارزش و اهميت بيشتري داده‌اند كه اين جاي اميدواري دارد اما كافي نيست.

وي با بيان اينكه تئاتر فرهنگ يك جامعه را بيان مي‌كند افزود: پيشرفت اين هنر نيازمند سالن براي تمرين است و امروزه سالن هاي تئاتر موجود هر شهر نشان از سطح فرهنگ آن شهر است. پاك نيت بيان داشت: اگر كساني كه مسئول هستند و دستي بر تئاتر و امور فرهنگي جامعه دارند بيشتر به ساخت سالن‌ها براي انجام كارهاي فرهنگي و هنري از جمله هنر تئاتر، ارزش قائل شده و علاقمندان به فرهنگ نيز گسترده‌تر و بيشتر فعاليت كنند، مي‌توانيم آينده خوبي براي تئاتر كشور رقم بزنيم.

وي با بيان اينكه هنر تئاتر معرف و شناسنامه هر شهر است ابراز داشت: اداره‌هاي فرهنگ و ارشاد اسلامي در استان‌ها بايد با توجه به اينكه جوانان عاشق به كار در عرصه تئاتر بسيار زياد است، گروه‌هاي هنري تئاتر را حمايت كنند.

وي تصريح كرد در اختيار گذاشتن امكانات ناچيز از جمله سالن‌هاي تمرين مي‌توانند در رشد و پويايي خلاقيت‌ها و هنرهاي فاخر اين قشر پرتلاش موثر باشد تا در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي افتخارآفريني كنند. متاسفانه امروزه شرايطي ايجاد شده كه تئاترها فقط ويژه جشنواره‌ها است كه درواقع نبايد به اين صورت باشد.

وي گفت: بايد دانست تئاتر فقط براي مردم است و نه براي جشنواره‌ها كه كارهاي در اين زمينه بايد رنگ و بوي مردمي داشته باشد.بازيگر سريال 'يوسف پيامبر' با بيان اينكه اگر هدف كار و دنبال كردن هنر تئاتر به طور صرف حضور در جشنواره‌ها، باشد اين هنر مي‌ميرد اظهار داشت: با اين روش مردم نسبت به تئاتر بي‌تفاوت مي‌شوند.پاك نيت حضور تئاتر هاي فاخر در شهرستان‌ها را يكي از عوامل احيا اين هنر در نقاط مختلف كشور دانست و اضافه كرد: امروزه بسياري از تئاترهاي خوب و فاخر با رويكرد جديد در تهران و برخي شهرستان‌ها برگزار مي‌شود كه مورد استقبال مردم قرار مي‌گيرد و براي اينكه اين تئاترها در شهرستان‌ها نيز اجرا شود مسوولان تئاتر شهرستان‌ها و مديران كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان‌ها بايد حمايت‌هاي خود را در اين بخش انجام دهند و خواهان انجام فعاليت‌هاي تئاتر در شهرستان‌هاي خود باشند.

وي ادامه داد: در سطح استان اداره‌هاي كل فرهنگ و ارشاد اسلامي متولي اصلي احيا و انجام امور فرهنگي و هنري جامعه هستند كه بايد در اشاعه فرهنگ و هنر در شهرستان‌ها حمايت‌هاي همه‌جانبه خود را لحاظ كنند تا اين هنر در كشور رشد و پيشرفت كند.

پاك‌نيت تصريح كرد از طرفي استقبال مردم از فعاليت‌هاي هنري به ويژه هنر تئاتر به تبليغ و حمايت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي در هر شهرستاني بستگي دارد و معتقدم داد و ستد بين ارگان‌هاي هنري و فرهنگي، موفقيت را به وجود مي‌آورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون