جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2472- تاریخ : 1391/01/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 خـبـــــر 

شكلات دلخواه خود را پرينت بگيريد!

با تكميل طراحي و ساخت پرينتر شكلات از اين پس قادر خواهيد بود اشكال و طعم هاي مورد دلخواه خود را در منزل پرينت بگيريد. به گزارش ايسنا، محققان دانشگاه اگزتر انگليس سال گذشته نمونه اوليه پرينتر شكلات را مورد آزمايش قرار دادند و با تكميل مراحل طراحي و ساخت، اين دستگاه تا پايان ماه جاري ميلادي وارد بازار خواهد شد.

دكتر ليانگ هائو، سرپرست تيم تحقيقاتي تأكيد مي كند: فناوري پرينتر شكلات مانند پرينترهاي سه بعدي است كه با پرينت گرفتن از يك سطح صاف شروع مي شود و لايه ها يكي پس از ديگري روي هم قرار مي گيرند و يك شكل سه بعدي ايجاد مي شود و هيچ ابزار ديگري براي شكل دهي به شكلات به كار برده نمي شود. استفاده از پرينتر شكلات بسيار ساده است و افراد پس از ذوب كردن شكلات و افزودن طعم دلخواه، مايع را داخل سرنگ تعبيه شده بر روي دستگاه مي ريزند و پرينتر شكل دلخواه را پرينت مي‌گيرد. محققان انگليسي با تأسيس شركت Choc Edge، ساخت پرينتر شكلات را وارد مرحله تجاري كرده اند. محققان در سراسر جهان در حال تحقيقات براي طراحي و ساخت پرينترهاي مواد غذايي هستند و نمونه اي از اين دستگاه سال گذشته توسط محققان موسسه تكنولوژي ماساچوست (MIT) مورد آزمايش قرار گرفت.

سازمان وظيفه عمومي اعلام كرد:

توقف كسرخدمت مشمولان ناشي از سابقه جبهه، جانبازي والدين و مدرك تحصيلي

سازمان وظيفه عمومي با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد كه كسر خدمت هاي ناشي از سابقه جبهه و جانبازي والدين و كسرخدمت مربوط به مدارك تحصيلي دانشگاهي مشمولان از سال جاري متوقف شد.به گزارش پايگاه خبري پليس، سازمان وظيفه عمومي در اين اطلاعيه اعلام كرد با توجه به اينكه برخي مصوبات مربوط به ايثارگران از قبيل كسرخدمت به سبب سابقه جبهه و جانبازي والدين و همچنين كسرخدمت مربوط به مدارك تحصيلي دانشگاهي مشمولان، در قانون جديد وظيفه عمومي ذكر نشده است، لذا در سال جاري اين نوع كسرخدمت ها اجرايي نخواهد شد و صرفا افرادي مي توانند از امتيازات يادشده بهره مند شوند كه در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته باشند.بر اساس اين گزارش، همه كسرخدمت هايي كه در سال 1390 براي افراد مشمول قانون خدمت وظيفه عمومي (اعم از كاركنان وظيفه در حال خدمت و مشمولين داراي برگ اعزام ) صادر و در دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) و سامانه وظيفه عمومي ثبت شده است، داراي اعتبار بوده و لازم الاجرا است.

همچنين سربازاني كه در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاكنون به هردليل كسرخدمت آنان صادر نشده است، همچنان در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور كسرخدمت آنان تا پايان خدمت بدون مانع است.سازمان نظام وظيفه در خصوص نحوه اعمال كسرخدمت براي مشمولاني كه در سال 1390 خود را معرفي و برگ آماده به خدمت براي آنان صادر و تاريخ اعزام آنان سال 1391 تعيين شده، تاكيد كرد گواهي كسرخدمت آنان مي بايست در سال1390 صادر شده و حداكثر تا تاريخ پانزدهم ارديبهشت ماه توسط يگان مربوط در سامانه وظيفه عمومي به ثبت برسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون